کد خبر: 1016619 A

توضیح روابط عمومی منطقه ویژه پارس جنوبی در پاسخ به ایلنا:

در پاسخ به یک خبر ایلنا عنوان شد که کارگران مناطق ویژه، از حقوق بالایی برخوردارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، روابط عمومی منطقه ویژه پارس جنوبی توضیحاتی را در پاسخ به یکی از خبرهای ایلنا ارسال کرد.

در این توضیحات آمده است: «باتوجه به اینکه ماهیت و نوع مشاغل و بخش عمده‌ای از فعالیت‌های خدماتی شاغلان در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، پروژه‌ای بوده و با پیشرفت و بهره‌برداری از پروژه ها، معمولا تعدیل نیروی انسانی در این مرحله از پروژه که به اتمام رسیده صورت می‌گیرد و امری قانونی و اجتناب‌ناپذیر می‌باشد لکن سازمان منطقه ویژه از طریق مدیریت کار و خدمات اشتغال نسبت به ساماندهی و اشتغال به کار مجدد این افراد همواره اهتمام نموده است.

بر خلاف مطلب ذکر شده مبنی بر اینکه (کارگران منطقه ویژه از پایین‌ترین سطح حقوق برخوردارند) این موضوع صحت نداشته و کیفیت و کمیت میزان حقوق و مزایای پرداختی به کارگران منطقه نسبت به مصوبات مزدی شورای عالی کار موضوع ماده ۴۱ قانون کار در سطح بسیار بالایی می‌باشد. از اهمیت و جایگاه مراجع حل اختلاف در مناطق ویژه این است که وفق ماده ۳۰ مقررات منطقه عهده دار رسیدگی به شکایات کارگری بوده و آرا و تصمیمات آنان در خصوص موارد مطروحه قطعی و لازم الاجرا می‌باشد.

ضمنا در زمینه تشکلات کارگری عنوان می‌دارد که نه تنها هیچ خلا قانونی و محدودیتی جهت انجام این مهم در منطقه متصور نمی‌باشد بلکه در سالیان اخیر مدیریت کار و خدمات اشتغال با همکاری کارفرمایان نسبت به تشکیل تشکلات کارگری در کارگاه‌ها نیز اقدام نموده است.

کارگران مناطق ویژه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر