کد خبر: 1016594 A

در پی انجام تعمیرات و عملیات بهسازی در کارخانه «سیمان سپهر» واقع در شهرستان قیر و کارزین در استان فارس، حدود ۲۵۰ کارگر این واحد صنعتی موقتا بیکار شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارخانه سیمان سپهر در استان فارس به دلیل آنچه از سوی کارفرما انجام تعمیرات و نوسازی ماشین‌آلات عنوان می‌شود، موقتا تعطیل شده است و حدود ۲۵۰ کارگر کارخانه موقتا بیکار شده‌اند.

منابع کارگری در استان فارس به ایلنا گفتند: این کارخانه درحالی تعطیل اعلام شد که کارفرما با نگه داشتن تعدادی از کارگران قصد دارد کلیه خطوط تولید کارخانه را بهسازی و تعمیر کند.

وی با اشاره به اینکه همزمان این واحد مشکل قطع گاز به دلیل افزایش بدهی به اداره گاز دارد، افزود: برخی افراد تعطیلی این کارخانه را به بدهی‌های گاز مربوط کرده‌اند.

او گفت: بهرحال این واحد تولیدکننده سیمان برای کاهش میزان مصرف سوخت، باید به سیستم سوخت‌رسانی دومنظوره ، گاز و مازوت مجهز باشد.

طبق اظهارات منابع کارگری، مسئولان این کارخانه وعده داده‌اند تعطیلی کارخانه موقتی است و کارگران بعد از انجام تعمیرات که ممکن است حدود دو تا سه ماه طول بکشد، به کارشان بازمی‌گردند. با این وجود کارگران از تعطیلی کارخانه نگرانند و معتقدند برای انجام تعمیرات یک کارخانه تازه تاسیس که از تکنولوژی های روز بهره می‌برد مدت زمان زیاد لازم نیست.

تعطیل شد کارخانه سیمان سپهر قیر وکازین تعمیرات..قطعی گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر