کد خبر: 1016020 A

معلمان حمایتی استان یزد، نسبت به عدم پرداخت معوقات مزدی خود انتقاد دارند.

جمعی از معلمان حمایتی استان یزد در تماس با خبرنگار ایلنا، از مراجعات مکرر خود به استانداری و سایر نهادهای مسئول خبر دادند و گفتند: علیرغم مراجعات مکرر، هنوز مشکلات‌مان حل نشده و گرفتار بی‌مهری مسئولان هستیم.

این معلمان که تعداد آنها حدود هشتصد نفر است، از عدم دریافت معوقات مزدی خود انتقاد کرده و گفتند: تا سقف چهارماه مطالبات مزدی پرداخت نشده داریم؛ این درحالیست که در تمام این مدت مشغول تدریس مجازی به دانش‌آموزان بوده‌ایم و لحظه‌ای از کار خود غفلت نکرده‌ایم.

این معلمان روز گذشته، تجمع اعتراضی ترتیب دادند و خواستار پرداخت معوقات مزدی خود شدند. یکی دیگر از خواسته‌های این معلمان، رفع تبعیض در نظام آموزش و پرورش و یکسان‌سازی شرایط شغلی است.

روز گذشته، محمدصالح جوکار (نماینده مردم یزد در مجلس) در جمع معلمان حمایتی یزد که به وضعیت شغلی و معوقات حقوق خود معترض بودند، اظهار داشت: متاسفانه در نظام  آموزشی ما از آن جهت که هیچ زمانی راهبردهای کلان و اساسی و سیاستگذاری‌های کلان را وزرای پیشین دنبال نکردند، مشکلات متعددی به وجود آمده است.

جوکار با انتقاد از اینکه ما یک سیاست کلی در رابطه با جذب معلم در آموزش و پرورش نداشتیم، تصریح کرد: همین مدارس حمایتی تصمیم یکی از وزرا بود و تعدادی معلم را از طریق شرکت‌هایی جذب کرده و به کلاس‌های درس فرستادند اما وزیر دیگری می‌آید و می‌گوید مدارس حمایتی خوب نیست و باید وضعیت برگردد؛ این چه نظام آموزشی است و چرا از ابتدا کار به صورت کارشناسی انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در قانون اساسی تاکید شده که وظیفه دولت است شغل مناسب هر فردی را تامین کند، بیان کرد: در این راستا به عنوان نماینده مردم در مجلس اعلام می‌کنم که از حق و حقوق معلمان حمایتی دفاع کردیم و در صحن علنی مجلس و وزارتخانه و در استان به مسائل معلمان پرداخته شده است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: اینطور نیست که کار معلمان فراموش شده باشد، بلکه همین دیروز از مدیرکل آموزش و پرورش یزد در این رابطه توضیح خواستم و مقرر شد که فردا نامه‌ای برای اعلام به وزیر آموزش و پرورش بنویسد و به من تحویل دهد.

وی تصریح کرد: ما به هیچ عنوان معلم درجه یک و دو نداریم و معلم کسی است که در مدارس آموزش می‌دهد و اینکه کسی بگوید معلمان حمایتی معلم نیستند اصلا درست نیست و چنین چیزی را قبول نداریم.

معلمان حمایتی می‌گویند: اگر قرار باشد به مطالبات ما توجهی نشود، هیچ انگیزه‌ای برای درس دادن و رسیدگی به مسائل آموزشی نداریم؛ مسئولان باید قبول کنند که بخشی از کار تعلیم و تربیت را ما معلمان حمایتی انجام می‌دهیم و باید نسبت به وضعیت شغلی و معیشتی ما توجه کافی داشته باشند.

معلمان حمایتی استان یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر