کد خبر: 1014973 A

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از همه هنرمندان کاریکاتوریست کشور دعوت کرد در اولین جشنواره ملی کاریکاتور کارآ شرکت کنند.

به گزارش ایلنا، حامد شمس توضیح داد: اولین دوره جشنواره ملی کاریکاتور کارآ با موضوع کارآفرینی و با محورهای اشتغال زنان، توسعه اشتغال روستایی، مشاغل نوین (استارت آپ ها)، توانمندسازی، بیمه بیکاری، مشاغل آسیب دیده و متاثر از کرونا و توسعه تعاونی‌ها در دی ماه سال جاری برگزار می‌شود. 

به گفته وی، هادی حیدری دبیری این جشنوره را برعهده دارد. 

شمس در خصوص قوانین شرکت در این جشنواره گفت: علاقه‌مندان می‌توانند تا ۲۰ دی ماه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. 

وی تاکید کرد: هر هنرمند مجاز است حداکثر ۳ اثر خود را در جشنواره کارآ شرکت دهد. 

به گفته وی، هر اثر باید در اندازه آ. سه (۷/۲۹ در ۴۲ سانتی‌متر) و با وضوح تصویر (رزولوشن) و فرمت: ۳۰۰dpi / Jpeg ارائه شود. 

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت کار تاکید کرد: همراه آثار باید بیوگرافی هنرمند (در حد ۲۰۰ کلمه)، شماره تلفن و نشانی کامل نیز ارسال شود و آثار ناقص حذف خواهند شد. 

شمس افزود: آثار نباید پیش‌تر منتشر شده یا جایزه گرفته باشند. 

وی در خصوص هدف برگزاری این جشنواره نیز گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قصد دارد تا با برگزاری این جشنواره از زاویه نگاه هنرمندان و به صورت ملموس‌تر به تشریح و معرفی موضوعات و ماموریت‌های خود برای عموم مردم بپردازد. 

وی گفت: برگزیدگان اولین جشنواره ملی کاریکاتور، بهمن ماه معرفی می‌شوند. تمام آثار راه‌یافته به بخش نمایشگاه، در قالب یک کتاب نفیس منتشر و به هنرمندانی که آثارشان در کتاب درج شده باشد، نسخه‌ای تقدیم خواهد شد. 

گفتنی است کاریکاتوریست‌ها تا ۲۰ دی فرصت دارند آثار خود را به نشانی تهران- خیابان آزادی – بین خیابان خوش و بهبودی طبقه هشتم مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی یا نشانی الکترونیکی: cartoon@mcls. gov. ir ارسال کنند. 

همچنین تاکید می‌شود حق استفاده از آثار ارسالی برای وزارت تعاون٬کار و رفاه اجتماعی محفوظ است.

جشنواره ملی کاریکاتور کارا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر