کد خبر: 1014653 A

منابع کارگری از صدور حکم شعبه ۳ دادگستری شهرستان پاکدشت برای ابطال رای موات بودن زمین‌های شهرک کارگری امیرالمومنین(ع) در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منابع کارگری با اشاره به حکم شعبه ۳ دادگستری شهرستان پاکدشت برای ابطال رای موات بودن زمین‌های شهرک کارگری امیرالمومنین(ع) که سه سال پیش صادر شده بود، در روزهای اخیر خبر داد و گفت: این رای هنوز قطعی نیست و در صورت قطعی شدن ۴ هزار کارگر عضو این تعاونی به زمین‌های خود می‌رسند.

او گفت: پرونده اراضی تعاونی مسکن کارگران شهرک امیرالمومنین(ع) شهرستان پاکدشت در استان تهران، با نزدیک به ۴هزار شاکی از حدود ۱۵سال پیش در جریان بوده، اما اخیرا با صدور رایی که قاضی این پرونده برای ابطال ادعای سازمان راه و شهرسازی در خصوص موات بودن زمین‌های شهرک امیرالمومنین(ع) صادر کرده، اعضا به زمین‌های خود می‌رسند و می‌توانند اقدام به ساخت‌وساز کنند.

به گفته وی؛ اراضی موات به زمین‌های اطلاق می‌شود که سابقه احیاء و بهره‌برداری ندارد و به صورت طبیعی باقی مانده است.

او گفت: با قطعی شدن این رای، به زودی احکام اسنادی این اراضی از حالت مسدودی از جانب اداره ثبت شهرستان پاکدشت خارج شده و امکان نقل و انتقال آن بوجود می‌آید. به علاوه مالکینی که سند برای آن‌ها صادر نشده بود، می‌توانند با طی فرایند قانونی سند تک برگ خود را دریافت کنند.

به گفته وی؛ اعضای این تعاونی بیش از یک دهه و نیم است که اقدام به خرید زمین در منطقه پاکدشت کرده بودند که به دلیل اهمال صورت گرفته، نتوانستند برای زمین‌ها خود به دلیل مشکلات بوجود آمده مجوز ساخت بگیرند.

او با بیان اینکه در زمانی که این اراضی خریداری شده بود، خارج از محدوده شهر واقع شده بود و سازمان شهرسازی مجوز ساخت به این زمین‌ها نمی‌داد، یادآور شد: با شکایت اعضای تعاونی و پیگیری‌های که انجام دادند ادعای سازمان راه و شهرسازی در خصوص موات بودن زمین‌های شهرک امیرالمومنین(ع) رد شد و دادگاه با صدور رای زمین‌ها را متعلق به صاحبان آن دانسته است.

اعضای تعاونی مسکن کارگران شهرک امیرالمومنین(ع)، در پایان افزودند: در سال‌های گذشته مکرر تجمعات مسالمت‌آمیزی مقابل ادارات دولتی و دستگاه‌های تابعه قوه قضاییه، برگزار کردیم تا در نهایت دادگستری برای حل آن ورود کرد. امیدواریم رای قطعی دادگاه به زود صادر شود.

صدور حکم قضای زمین هایشهرک امیر المومنین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر