کد خبر: 1013992 A

درحالیکه قرار بود بخشی از مطالبات مزدی کارگران مجتمع تجاری اروند (کنزالمال) در روزهای گذشته پرداخت شود و به‌رغم وعده‌های مسئولان، این پرداختی هنور انجام نشده است.

جمعی از کارگران مجتمع تجاری اروند (کنزالمال) در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران که تعداد آن‌ها ۴۰ نفر است، گفتند: از روز ششم تا ۱۴ آذرماه سال جاری برای معوقات مزدی و مشخص نبودن وضعیت پرداخت دستمزدمان در محوطه مجتمع دست به اعتراض صنفی زدیم که در نهایت مسئولان مجتمع با پرداخت یک ماه از مطالبات سه ماهه کارگران، وعده پرداخت مابقی معوقات مزدی کارگران را در هفته‌های آینده دادند و ما نیز با اعتماد به این وعده‌ها، به اعتراض یک هفته‌ای خود خاتمه دادیم.

براساس ادعای کارگران، همه کارگران تحت مسئولیت یک پیمانکار تامین نیرو و با نظارت شرکت توسعه تعاون منطقه آزاد تجاری اروند کار می‌کنند که هنوز معوقات مزدی آن‌ها را نپرداخته است.

کارگران این مجتمع تجاری در استان خوزستان اظهار داشتند: بارها برای دریافت مطالبات خود به دفتر پیمانکار و سازمان منطقه آزاد و تجاری اروند به عنوان کارفرمای اصلی مراجعه کردیم اما تاکنون پاسخ روشنی نگرفته‌ایم و علارغم وعده‌های داده شده از سوی مسئولان واحد اشتغال منطقه آزاد و مدیریت مجتمع، مشخص نیست چه زمانی قرار است کارفرمای شرکت پیمانکار، مطالبات ما را پرداخت کند.

کارگران مجتمع تجاری اروند (کنزالمال) در ادامه درباره میزان معوقات مزدی خود مدعی شدند: با اتمام آذرماه، مطالبات مزدی ۴۰ کاری که در بخش نگهبانی، تاسیسات، خدمات و فضای سبز مجتمع تجاری کنزل‌المال یا به عبارتی اروند مال خرمشهر با سوابق ۶ تا ۸ سال مشغول کارند، همچنان سه ماه پرداخت نشده است.

آن‌ها در خاتمه تصریح کردند: جدا از مشکل معوقات مزدی، چندین ماه حق بیمه ما به تامین اجتماعی پرداخت نشده است و ما از شهریور ماه سال جاری بدون قرارداد مشغول کار هستند.

کارگران مجتمع تجاری اروند اروند مال خرمشهر عملی نشدن وعده حقوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر