کد خبر: 1013196 A

در جشن روز پرستار مطرح شد؛

پرستاران خواهان اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جشن مجازی ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار در خانه کارگر برگزار شد.

فاطمه وحدت (رئیس اتحادیه زنان خانه کارگر) در این برنامه گفت: درود می‌فرستم بر پرستارانی که دور از خانواده خود در صف اول مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند. پرستاران با تمام وجود از بیماران گرفتار این ویروس منحوس مراقبت می‌کنند و از جان خود گذشته‌اند. من دست این عزیزان را می‌بوسم و به آنها تعظیم می‌کنم.

عابدینی، یکی از پرستاران بیمارستان فیاض‌بخش دیگر مهمان این برنامه نیز گفت: من از تمام کادر درمان در بیمارستان‌ها و تمام افرادی که در راه مبارزه با ویروس کرونا تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم. پرستاران از جان و خانواده خود گذشته‌اند و در راه مبارزه با این ویروس قدم برمی‌دارند.

این عضو کادر سلامت توضیح داد: این روزها، خاطرات تلخ بسیار زیاد است. ما چند نفر از همکاران خودمان را از دست داده‌ایم. شاید تلخ‌ترین خاطره برای یک پرستار، احیای یک نفر از عزیزان خود باشد ولی ما در این روزهای کرونایی چنین تجربه‌ای داشتیم. یکی از همکاران ما چنین تجربه را پشت سرگذاشت اما همسر خود را از دست داد.

او ادامه داد: ما پرستاران مطالباتی از وزیر محترم بهداشت داریم. پرستاری جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است، ما اجرای این قانون را درخصوص پرستاران مطالبه می‌کنیم. دومین درخواست ما، اجرای قانون «تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری» است.

علیرضا محجوب (دبیرکل خانه‌ کارگر) نیز دیگر مهمان این برنامه بود که در سخنانی کوتاه گفت: امروز، تولد حضرت زینب(س) است. به طور قطع، حضرت زینب(س) نه تنها الگوی زنان مسلمان محسوب می‌شود بلکه الگوی تمام زنان جهان نیز است. حضرت زینب(س)، نماد ایستادگی و مقاومت  دربرابر دشمنان اسلام است که پس از واقعه کربلا در برابر دشمنان اسلام ایستادگی کرد.

دبیر ل خانه کارگر افزود: سوریه، مصر و قبرستان بقیع به عنوان مدفن حضرت زینب(س) معرفی شده است و محل دقیق تدفین این بانوی بزرگوار مشخص نیست. پرچم‌هایی قرمز رنگ بر مزار ایشان به احتزار درآمده که نشانه‌ای از  بزرگواری، شکوه و عظمت ایشان است.

روز پرستار برنامه کارگر ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر