کد خبر: 1011058 A

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی، ضمن گرامیداشت هفته پژوهش اعلام کرد: خواهان تقویت و توسعه همکاری با موسسات پژوهشی و محققان عرصه کار و تولید هستیم.

به گزارش ایلنا، متن پیام ابراهیم صادقیفر ، به این شرح است: 

تحقیق و پژوهش، یکی از مهمترین پایه‌های توسعه و پیشرفت کشور به شمار می‌آید و جامعه‌ای که قصد حرکت در مسیر شکوفایی این سرمایه جاودانی را دارد، نیازمند نهادهایی است که «فرهنگ پژوهش» را ترویج کرده و ارتباط توسعه پایدار با ساختارهای علمی و پژوهشی را برقرار سازد، به گونه‌ای که «جمهور عُقلا» بتوانند یافته‌ها و نظرات ارزشمند خود را به منظور توسعه و تامین اهداف و منافع ملی مطرح نمایند و انسجام و تداوم برنامه‌های خُرد و کلان را فراهم سازند. 

از این نگاه، «فرهنگ پژوهش»، بستری برای توسعه و شکل دهی ارزش‌هایی است که «آینده» را ترسیم و تولید می‌کنند. «آینده نگری» و «آینده سازی»، حاصل شناخت ظرفیت‌هایی است که در مسیر ارج نهادن به پژوهش‌های بنیادین و کاربردی به دست می‌آید و مدیران را قادر می‌سازد تصمیمات دقیقتری، اتخاذ کرده و برنامه‌های شفاف‌تری را در عرصه‌های راهبردی پی ریزی نمایند. 

امیرالمومنین علی علیه السلام می‌فرماید: «لا سنّة أفضل من التّحقیق». 

«هیچ راهی برتر از تحقیق و حقیقت جویی نیست». (معجم الفاظ غررالحکم، ص ۲۴۹) زیرا تحقیق و پژوهش، مهمترین ابزار شفافیت و آینده‌سازی به شمار می‌آید و می‌تواند ساختار جامعه را متحول کرده و با شناسایی مشکلات واقعی، راهکارهای عملی برای آن‌ها ارائه نماید. 

بر این مبنا، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همت خود را برآن نهاده است که مسیر دستیابی به فرهنگ پژوهش درجامعه کار و تولید را تسهیل نموده و با ظرفیت‌سازی‌های مداوم، فرایند نگرش صحیح به این امر مهم را ترسیم سازد. 

ما نیز ضمن گرامیداشت و تبریک هفته پژوهش، دست یاریِ همه پژوهشگران و تلاشگران این عرصه را به نیکی می‌فشاریم و خواهان تقویت و توسعه همکاری با موسسات پژوهشی و محققان عرصه کار و تولید هستیم.

هفته پژوهش ابراهیم صادقی فر ابراهیم صادقی‌فر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر