کد خبر: 1004830 A

رئیس دادگستری شهرستان بردسیر خبر داد؛

رئیس دادگستری شهرستان بردسیر از پرداخت ۱۸۸ میلیارد ریال از مطالبات کارگران کارخانه قند این شهرستان خبر داد و گفت: باقیمانده مطالبات ۱۳۹ نفر کارگر دیگر این کارخانه و سایر بستانکاران در کمترین زمان ممکن پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایلنا، «حسین رمضانی زاده» امروز چهارشنبه در تشریح جزییات این خبر به رسانه‌ها گفت: در ادامه حل مشکلات حقوقی و قضایی کارخانه قند بردسیر، پرداخت باقیمانده مطالبات کارگران این واحد تولیدی پس از تصویب موضوع در جلسه مورخ ۱۲خردادماه امسال ستاد استانی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی دادگستری کرمان و دستور رئیس کل دادگستری کل استان کرمان در اولویت کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: اخذ سند تک برگ و سپس تغییر کاربری دو پلاک ثبتی تحت مالکیت شرکت قند بردسیر به مساحت مجموعا ۱۰ هزار و۶۰۰ مترمربع جهت تفکیک و فروش اراضی از طریق مزایده و نهایتاً پرداخت مابقی بدهی کارخانه در کمترین زمان ممکن صورت پذیرفت و در مرحله قیمت گذاری از طریق کارشناس رسمی دادگستری و برگزاری مزایده قرار دارد.

 رئیس دادگستری بردسیر خاطرنشان کرد: کارخانه قند بردسیر از سال ۱۳۸۶ تعطیل شده و دارای بدهی های متعدد به اشخاص و کارگران و همچنین دارای مشکلات زیادی در سطح شهرستان بردسیر بوده که از مهرماه سال ۱۳۹۸ ضمن ورود جدی دستگاه قضایی استان، حل مشکلات حقوقی، قضایی و اجرایی علی الخصوص در رابطه با توقیف های متعدد نهادهای اجرایی و دولتی نسبت به تمامی اموال و املاک این کارخانه به صورت جدی دنبال شده است.

وی ادامه داد: براساس پیگیری های انجام شده تاکنون مطالبات ۶۴۲ نفر از کارگران به مبلغ تقریبی ۱۸۸ میلیارد ریال پرداخت شده و پرداخت مابقی مطالبات تعداد ۱۳۹ نفر از کارگران به مبلغ تقریبی ۶۰ میلیارد ریال در حال پیگیری است .

رمضانی زاده گفت: در ادامه انجام فرآیند پرداخت مطالبات کارگران، مشکل بازنشستگی تمامی کارگران واجد شرایط نیز حل شده و آن ها پس از پرداخت مبلغ مابه التفاوت به سازمان تأمین اجتماعی، با مراجعه به دادگستری و اخذ حکم قطعی از طریق واحد اجرای احکام مدنی مطالبات خود را در این خصوص دریافت می کنند.

کارگران کارخانه قند بردسیر پرداخت حقوق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر