کد خبر: 1004760 A

شریعتمداری تاکید کرد؛

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت سیزدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت پیامی را صادر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در پیام خود آورده است: زمانی که نگاه‌ها با اندیشه‌های بلند پیوند یافته و اراده‌ها بر مبنای ایمان شکل می‌گیرند، انسان‌ها به آن حد از خودباوری دست پیدا می‌کنند که حتی معلولیت جسمی نیز نمی‌تواند آن‌ها را از حرکت در مسیر پویایی و شکوفایی باز دارد. این افراد موانع را در می‌نوردند تا بلندای همت انسان را جلوه‌گر سازند؛ حقیقتی که در گرامیداشت روز جهانی معلولان، بار دیگر در مدار توجه ما قرار گرفته است. 

وی با گرامیداشت سوم دسامبر مصادف با سیزدهم آذر ماه، روز جهانی افراد دارای معلولیت و روز تجلی اراده‌های بزرگ تاکید می‌کند: این مناسبت یادآور تعهدی است که بر گردن نهاده‌ایم تا همسو با حرکت‌های جهانی در مسیر اجرای بی‌کم و کاست قوانین مرتبط با افراد دارای معلولیت تلاش نماییم. در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت بر ضرورت تحقق عدالت و برابری فرصت‌ها برای این عزیزان تاکید و دولت مکلف شده تا تمامی تلاش خود را در راستای فراگیرسازی خدمات آموزشی، شغلی، بهداشتی و رفاهی برای آنان به کار گیرد. 

در بخش دیگری از این پیام آمده است: در شعار امسال روز جهانی افراد دارای معلولیت نیز بر این واقعیت تأکید شده که دنیای پس از شیوع بیماری کرونا، دنیایی با ثبات، دسترس‌پذیر و اطمینان بخش است، بدیهی است تحقق این شعار منوط به آن است که همه ما به عنوان یک شهروند، مدیر اجرایی یا قانونگذار، به مسئولیت اجتماعی خود در قبال افراد دارای معلولیت عمل کنیم و هر کدام در حد بضاعت خویش برای بهبود کیفیت زندگی و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت تلاش نماییم. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان پیام خود آورده است: امروز جامعه ما به واسطه تحریم‌های ظالمانه دشمنان و شیوع بیماری کووید-۱۹، دستخوش مشکلات بسیاری شده که همین امر خدمت‌رسانی به گروه‌های دارای معلولیت را دشوار ساخته است اما عبور پرافتخار از چالش‌های پیش‌رو با شکیبایی و وحدت ملی، ارتباط منسجم میان دستگاه‌ها و تلاش مضاعف امکان‌پذیر خواهد بود. نتیجه آن نیز ساختن جامعه‌ای متعالی و دسترس‌پذیر است که افراد صرف نظر از محدودیت‌های جسمانی دوشادوش یکدیگر برای پیشبرد اهداف آن تلاش می‌کنند.

محمد شریعتمداری‌ روز جهانی افراد دارای معلولیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر