کد خبر: 1004317 A

سرپرست بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: تمامی جوانب حادثه اردستان بررسی شده ولی نتایج نهایی هنوز جمع‌بندی نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سی آبان، انفجاری در شرکت کاوه فولاد آریا اتفاق افتاد که در این حادثه یکی از کارگران فوت شد. انفجار یک مصدوم هم داشت، او مسئول حمل بار یکی از شرکت‌های اکسیژن‌سازی بوده است. مهدی خانی (رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردستان) چهارم آذرماه در مصاحبه‌ای با ایلنا از بازرسی محل حادثه خبر داد و گفت: بازرسی‌ها انجام شده و نتایج تا چند روز آینده مشخص خواهد شد.

حدود یازده روز از این سانحه می‌گذرد ولی هنوز مسئولان مربوطه استان اصفهان، علت و چرایی حادثه را اعلام نکرده‌اند. اینطور به نظر می‌رسد، نتایج و چرایی حادثه در رسانه‌ها منتشر نخواهد شد.

بهاره ملک‌پور (سرپرست بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان) درباره حادثه اردستان توضیح داد: بر اساس بند هـ ماده ۹۶ قانون کار، یکی از وظایف بازرسان کار، رسیدگی حوادث ناشی از کار در کارگاه‌های مشمول قانون کار است. این حادثه، ناشی از کار بوده است و اظهارنظر درباره علت حادثه پس از انجام مراحل بررسی، کارشناسی و جمع بندی موضوع میسر خواهد بود.

او ادامه داد: بازرسان کار ضمن مراجعه به محل حادثه، تحیقیات اولیه خویش را با مشاهده صحنه حادثه، عکسبرداری آثار باقیمانده و مصاحبه با عوامل کارگاه و مطلعین انجام داده‌اند و پس از تکمیل اطلاعات براساس قوانین و دستورالعمل‌های مربوط، نسبت به تهیه گزارش اقدام خواهند نمود. گزارش بازرسان کار سپس تقدیم مرجع قضایی ذیربط خواهد شد.

او درباره مصدوم دوم حادثه گفت: مصدوم در بیمارستان بستری است و تعیین میزان صدمات با نظر پزشکی قانونی انجام می‌شود. بازرسان کار در هنگام بررسی حوادث ناشی از کار، نظریه پزشکی قانونی را مورد توجه قرار می‌دهند.

حادثه انفجار اردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر