کد خبر: 1003721 A

اعتصاب کارگران خطوط انتقال گاز در نروز، قیمت گاز در انگلستان را افزایش داد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا به نقل از روزنامه سان، کارگران فعال در پایانه‌های گازی (خطوط انتقال گاز) کشور نروژ از حقوق و مزایایی کمی برخوردار هستند و اخیراً حقوق از دست رفته خود را مطالبه کرده‌اند. 

براساس این گزارش، کارگران حراست در خطوط انتقال گاز در (نیهامنا) نروژ دست به اعتراض زدند و از این‌رو، خطوط موردنظر در آستانه‌ی تعطیلی قرار دارند.

«گسکو» بزرگ‌ترین اپراتور انتقال گاز در کشور نروز می‌گوید: اعتصاب کارگران تاثیر زیادی بر چرخه‌ی اقتصادی کشور دارد و پیش‌بینی می‌شود میزان صادرات گاز نروژ حدود ۵۰ متر میلیون متر مکعب در روز کاهش یابد.

بزرگترین اپراتور انتقال گاز این کشور اروپایی در ادامه توضیح داد: اعتراض و اعتصاب کارگران می‌تواند با خطرات جبران‌ناپذیری همراه باشد و هزینه هنگفتی بر دولت تحمیل خواهد کرد. نیهامنا در آستانه تعطیلی قرار دارد، اگر کارگران دست از اعتراض خود برندارند، این مجموعه حتما تعطیل خواهد شد. در این‌صورت نروژ به تنهایی از این موضوع متضرر نمی‌شود بلکه انگلیس نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت زیرا تعطیلی این مجموعه، قیمت گاز در انگلیس را افزایش می‌دهد.

«آلفرد هانس» مدیرعامل گسکو اعلام کرد: ما در حال بررسی تاثیرات ناشی از اعتراض کارگران هستیم و برنامه‌هایی بر بهبود اوضاع درنظر گرفته‌ایم. ما می‌خواهیم خطوط و مسیر انتقال گاز را تغییر دهیم بلکه بتوانیم بخشی از خسارت ناشی از سوی کارگران را جبران کنیم. ما با کارگران خاطی برخورد خواهیم کرد و آنها پاسخگوی اعمال خود خواهند بود. 

نروژ یکی از عرضه‌کنندگان گاز طبیعی در قاره اروپاست و  به کشورهای فرانسه، آلمان، انگلیس و بلژیک گاز صادر می‌کند. اروپا حدود ۲۲درصد از گاز اروپا را تامین می‌کند. مجموع صادرات کنونی گاز گسکو ۲۸۷ میلیون مترمکعب در روز است، در حالی که مجموع صادرات گسکو پیش از تعطیلی این پایانه ۳۳۰ میلیون مترمکعب در روز بود.

کارگران گاز نروژ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر