کد خبر: 1002213 A

یک معلم بازنشسته در نامه‌ای سرگشاده خواستار اجرای قوانین بالادستی ازجمله قانون مدیریت خدمات کشوری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منوچهر اکبری (معلم بازنشسته و فعال صنفی بازنشستگان کشوری) با تاکید بر لزوم اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری نوشت: «این همسان‌سازی ۹۰٪ حقوق شاغلین، دارای هیچ گونه بار قانونی نبوده و نداشته است و فقط به صورت یک توافقنامه اجرایی گردیده است و مجددا به این فکر افتاده‌اند که این همسان‌سازی خودساخته را به صورت لایحه‌ای به تصویب مجلس رسانده تا به آن جنبه قانونی داده باشند این یعنی چه ؟! یعنی اینکه قانون مدیریت خدمات کشوری را خنثی وغیر قابل اجرا نمایند!

چه با اجرای قانون که در سال ۸۶ به صورت آزمایشی برای مدت ۵ سال و بعد از تمدید چند سال سرانجام در اسفند سال ۹۷ دائمی شدن آن به تصویب مجلس رسیده و در هیچ کجای این قانون حرفی یا تبصره‌ای در خصوص ۹۰٪ حقوق شاغلین نیامده بلکه به صورت آشکار و متقن اعلام داشته که هرآنچه به حقوق شاغلین افزوده شود برای بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش یابد. دولت موظف به اجرای قانون می‌شود.

خوب ما با وجود داشتن چنین قوانینی چه نیازی به تصویب قانون جدید داریم ؟ آیا این حقیقت را در اذهان متبادر نمی‌سازد که دولت با این برنامه‌ها می‌خواهد قانون مدیریت را اجرا ننماید؟ چون با اجرای این قانون بار مالی سنگینی را بر دولت تحمیل ساخته و دولت مکلف و موظف است کلیه خسارات و معوقات بازنشستگان در طول ۱۳ سال به خاطر عدم اجرای قانون را پرداخت نماید!»

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر