کد خبر: 234151 A

مدیر سازمان دانش آموزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: همایش «ایست! آب نیست» همزمان با سراسر کشور در تمامی آموزشگاه های استان برگزار می‌شود.

نظرعلی نظری افزود: در راستای فراخوان پرسش مهر ریاست محترم جمهوری تحت عنوان «ایران با مشکل جدی کمبود آب روبروست، هر کدام از ما چگونه از آب های ایران، می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟» و به منظور تقویت حس مسوولیت پذیری اجتماعی دانش آموزان، روز چهارشنبه ۲۶ آذرماه همزمان با سراسر کشور همایش بزرگ همایش «ایست! آب نیست» در آموزشگاه‌های استان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: پرسش مهر ریاست جمهوری با توجه به اصلی ترین مشکل کشور که همان بحران آب است مطرح شده است که به دنبال جریان سازی موثر در سطح جامعه است و دانش آموزان و فرهنگیان هم به عنوان قشر فعال و تاثیر گذار جامعه می‌توانند در هدایت درست و اثر بخش این جریان تاثیر گذار باشند.

نظری تصریح کرد: آب در آیات و روایات مظهر پاکی و زندگی است و اساس و بنیان جوامع و شکل گیری تمدن های بزرگ بشری وابسته به نعمت آب است.

وی با اشاره به اینکه بحران کمبود آب در حقیقت بحران آینده دنیا خواهد بود، گفت: باید به دنبال راهکارهای اجرایی برای رفع این معضل و مدیریت بهینه بر منابع آبی بود.

وی در خصوص این همایش افزود: این همایش در تحلیل پرسش مهر پانزدهم رئیس جمهور، تبیین بحران کم آبی در کشور، آثار دانش آموزان در قالب مسابقات ده گانه دانش آموزان به نمایش گذاشته خواهد شد و تلاش می شود تا در این خصوص فرهنگ سازی شود.

نظری گفت: انتظار می‌رود مسولان و متولیان امر برگزاری مسابقات پرسش مهر تمام تلاش خود را درهر چه بهتر برگزار شدن این همایش و تبیین آن برای فرهنگیان، دانش آموزان و اولیاء آنها فراهم آورند.

مدیر سازمان دانش آموزی استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: عناوین رشته های مسابقه شامل ۱۰ رشته طراحی پوستر، نقاشی، کاریکاتور، عکس، مقاله پژوهشی، شعر، داستان کوتاه، فیلم کوتاه(مستند، داستانی، پویا نمائی) وبلاگ، سرود همگانی و نمایشنامه نویسی است.

وی ادامه داد: فرهنگیان، دانشجو معلمان و دانش آموزان عزیز می توانند آثار خود را تا تاریخ ۱۰ بهمن ماه ۹۳ به اداره دانش آموزی شهرستانها و مناطق خود ارسال نمایند.

نظری همچنین به برگزار شدن این مسابقه برای تمامی اعضای خانواده اشاره کرد و گفت: جوائز ارزنده ای از قبیل سفر مکه معظمه و مدینه منوره، سفر به کربلای معلی، سفر به مشهد مقدس و سکه بهار آزادی به برگزیدگان این مسابقه اهدا می شود.

استان چهارمحال و بختیاری تمدن جامعه چهارمحال و بختیاری دانش آموزان دانشجو رئیس جمهور ریاست جمهوری کاریکاتور وبلاگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر