کد خبر: 185750 A

یک مقام پاکستان گفت: همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های مختلف برای توسعه، اثرات مثبت و گسترده‌ای در بر خواهد داشت و به نزدیک کردن مردم ۲ کشور کمک خواهد کرد.

ایران و فرمانداری ایالت خیبرپختونخوا پاکستان در نشستی با حضور سرکنسول ایران در پیشاور و سروزیر این ایالت در مورد تقویت همکاری‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی به توافقاتی رسیدند.

به گزارش ایلنا، دولت ایران و فرمانداری ایالت خیبرپختونخوا در مورد همکاری‌ بهتر در بخش‌های مختلف اقتصادی نظیر انرژی‌های خورشیدی و برق آبی، نفت و گاز، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، کشاورزی، پرورش دام و گردشگری و تبادل نمایندگانی در این زمینه‌ها توافق کردند.

گفتنی است این توافق در جریان نشست حسن درویش وند سرکنسول ایران در پیشاور و پرویز ختاک سروزیر این ایالت حاصل شده است.
سروزیر ایالت خیبرپختونخوا گفت: دولت پاکستان به ادامه روابط دوستانه و همکاری با کشورهای همسایه متعهد است.
ختاک افزود: پاکستان و ایران روابط دوستانه‌ای دارند که در آینده تقویت خواهد شد.
وی ادامه داد: کارشناسان ایالتی و ایرانی به زودی امکان همکاری در بخش‌های مختلف را بررسی خواهند کرد و در صورتی که لازم باشد، وی به تهران به این منظور سفر خواهد کرد.
این مقام پاکستانی تصریح کرد: همکاری‌های دوجانبه در بخش‌های مختلف برای توسعه، اثرات مثبت و گسترده‌ای در بر خواهد داشت و به نزدیک کردن مردم ۲ کشور کمک خواهد کرد.
پرویز ختاک خاطرنشان کرد: ما آماده همکاری مشترک با ایران در هر بخشی در راستای منافع دوجانبه هستیم. این امر از ملزومات منطقه است که با(همکاری) یکدیگر پیش برویم.
وی گفت: پس از اتمام مشورت‌ها و شناسایی بخش‌ها، نشست‌های اداری به منظور بحثو تبادل نظر و نهایی کردن روش‌ها و ابزار به منظور تقویت همکاری‌ها و روابط میان این استان و ایران، برگزار خواهد شد.

آموزش و پرورش انرژی ایران و پاکستان برق بهداشت و درمان پاکستان دولت کشاورزی گردشگری نفت و گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر