کد خبر: 165216 A

نامه تعدادی از نمایندگان مجلس به رئیس ‌جمهور

به نظر می‌رسد که یکی از راه‌های وصول سریع‌تر این مطالبات استفاده از اهرم افکار عمومی خصوصا برای بدهکاران عمده سیستم بانکی است.

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از حسن روحانی رئیس ‌جمهور خواستند تا فهرست بدهکاران بانکی منتشر شود.
به گزارش ایلنا، متن کامل این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تهیت

احتراما چنانچه استحضار دارید مطالبات معوق بانک‌ها باعثشده تا قدرت وام‌دهی و تحرک این مؤسسات را تحت‌الشعاع قرار داده و امکان تأمین سرمایه ثابت و در گردش واحدهای تولیدی نیمه تمام و به بهره‌برداری رسیده را با مشکل مواجه کند.

این مشکل تا حدی نمود پیدا کرده که بر اساس نظرسنجی‌ها در صدر مشکلات واحدهای تولیدی قرار دارد.

در طول سال‌های گذشته اقدامات خود بانک‌ها، بانک مرکزی، قوه قضائیه و ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برای وصول این مطالبات ره به جایی نبرده و فرصت‌های فراهم شده توسط مجلس شورای اسلامی برای استمهال بازپرداخت بدهی، اشخاص حقیقی و حقوقی رهاودی نداشته است، به نظر می‌رسد که یکی از راه‌های وصول سریع‌تر این مطالبات استفاده از اهرم افکار عمومی خصوصا برای بدهکاران عمده سیستم بانکی است.

از آنجا که این اقدام باعثمی‌شود تا تعارفات و رودربایستی‌ها کم اثر و گامی عملی برای حصول مطالبات باشد، انتظار داریم دستور فرمایید لااقل فهرست بدهکاران بالای ۵۰ میلیارد تومان که بدهی معوق دارند را برای اطلاع عمومی منتشر کنند.

جعفر قادری

غلامرضا مصباحی‌مقدم

محمدرضا پورابراهیمی

هادی قوامی

الیاس نادران

احمد توکلی

غلامرضا تاجگردون

رحیم زارع

حسن‌نژاد

حسین‌زاده

احمدی

حجت‌الاسلام رجایی

هادی قوامی

احمد توکلی الیاس نادران جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی رئیس جمهور غلامرضا مصباحی مقدم مجلس شورای اسلامی مشکلات نمایندگان مجلس نمایندگان مجلس شورای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر