کد خبر: 774555 A

دوشنبه های فرهنگی با ضرباهنگ ورزشی

شناخت نیاز های بدنی از جمله ضروریاتی است که امروز هر کدام از ما اگر به آن واقف باشیم زندگی راحت تر و سالم تری خواهیم داشت و بسیاری از ما هنوز شناخت کافی از نیازهای بدنی و جسمانی خود پیدا نکرده ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، دکتر سید حمید قاسمی استاد دانشگاه و از جمله چهره های شناخته شده ورزش و رسانه که سخنران امروز نشست دوشنبه های فرهنگی در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بود با تشریح مضرات عصر ماشین و اینترنت و کاهش فعالیت های جسمانی و بدنی مردم گفت: سواد بدنی جزو علوم جدیدی است که توسط خانم "مارگارت رایتهد" مطرح و ارائه شد و استلال ایشان این بود که سواد بدنی اگر مهم تر و با اهمیت تر از سایر علوم نباشد کمتر از آنها هم نیست.

قاسمی افزود: شناخت نیاز های بدنی از جمله ضروریاتی است که امروز هر کدام از ما اگر به آن واقف باشیم زندگی راحت تر و سالم تری خواهیم داشت و بسیاری از ما هنوز شناخت کافی از نیازهای بدنی و جسمانی خود پیدا نکرده ایم.

این استاد دانشگاه افزود: باید از هر فرصتی که منجر به تحرک و فعالیت بدنی و جسمانی می شود استفاده کنیم و به فکر لوازم مجهز و فضاهای ورزشی نباشیم که حتما و حتما با این شرایط به ورزش بپردازیم بلکه پیاده روی های کوتاه ، بالا و پایین رفتن از پله های اداره یا منزل مسکونی و حرکات کششی در محل کار و اداره و منزل و استفاده از هر امکان ساده ای که برایمان فراهم می شود می تواند  باعث از بین رفتن استرس ها و نارسائی های عصر اینترنت و یکجا نشینی شود و نباید منتظر این باشیم که بهترین امکانات فراهم آید تا ورزش کنیم.

وی اضافه کرد: برای کارکنان و کارگان ورزش واقعا یک نیاز اساسی و ضروری است و من خوشحال شدم که می بینم این اراده در معاونت فرهنگی و اجتماعی با تشکیل فدراسیون کارگری و فعالیت بسیار جدی اداره کل ورزشی وجود دارد و وجود شخصیتی مثل دکتر دادکان هم در این مجموعه می تواند بسیار موثر باشد.

دکتر قاسمی با ذکر مثالی از کشورهای پیشرو در ورزش همگانی گفت: در کشور فنلاند میزان سلامتی افراد جامعه در بالاترین سطح خود قر ار دارد و این بدلیل فرهنگ سازی خوب و مناسب دولت برای زیرساخت های فرهنگ ورزش همگانی و توجه به تندرستی مردم بوده است.

در این نشست که آقایان دادکان مشاور وزیر ، صادقی فر معاون فرهنگی و اجتماعی ، حیدری مدیرکل ورزشی ، صادقیان مدیرکل اجتماعی ، مدیران اداره کل فرهنگی ، رمضی رییس فدراسیون ورزش کارگری و همکاران بخش های مختلف وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی حضور داشتند   در پایان جلسه دقایقی حرکات کششی و نرمشی عمومی برای تقویت عضلات مهم و آسیب پذیر ناشی از کم تحرکی را حاضرین انجام دادند و مقرر شد که به زودی طرح اجرای زنگ ورزش برای کارکنان و همچنین برای کارگران به مرحله اجرا در آید.

 

اینترنت پیاده روی دولت معاون فرهنگی و اجتماعی ورزش همگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر