کد خبر: 738134 A

مروری بر عملکرد اداره کل ورزش کارگران در سال 1397

سال 1397 را در حالی رو به پایان هستیم که ورزش کارگری روزهای پرفروغ و درخشانی را امسال پشت سرگذاشت و علیرغم همه تنگناهای مالی توانست فراتر از تقویم و امور جاری به کارگران و ورزش کشور خدمت کند.

سال 1397 را در حالی رو به پایان هستیم که ورزش کارگری روزهای پرفروغ و درخشانی را امسال پشت سرگذاشت و علیرغم همه تنگناهای مالی توانست فراتر از تقویم و امور جاری به کارگران و ورزش کشور خدمت کند.

معمولا در روزهای پایانی سال عرف براین است که یک جمعبندی از اموری که طی 12 ماه انجام شده ارائه شود و ما هم طی چند گزارش سعی می کنیم حق مطلب را در باره ورزش کارگران و کارکرد اداره کل امور ورزشی ادا کنیم.

اگر به طور فهرست وار بخواهیم به مهم ترین کارهایی که اداره کل ورزش کارگران در سال 1397 انجام داد نگاهی داشته باشیم باید از همان اولین روزهای سال آغاز کنیم که برای هفته کارگر یک  همایش بزرگ و سراسری ورزشی و تفریحی را اداره کل امور ورزشی برعهده گرفت و به عنوان محور تمامی امور اداری و اجرایی را تدارک دید.

هفته کارگر به عنوان یک ماخذ برای 14 میلیون کارگر و 43 میلیون خانواده کارگری است که در این هفته یک نگاهی ویژه به این قشر مولد و گرداننده اصلی چرخ های اقتصادی کشور می شود و خود کارگران هم در بخش های مختلف توانمندی های خود را بروز می دهند خود را محکی بزنند.

برگزاری جشنواره سراسری برای کارگران و خانواده های ایشان به طور همزمان در سراسر کشور نیاز به یک برنامه ریزی بزرگ با تعداد نفرات زبده و متخصص دارد ضمن اینکه هماهنگی با نهادهای مهمی مثل شورای تامین ، نیروی انتظامی ، شهرداری ، اتوبوسرانی ، نهادهای دولتی ، و از همه مهمتر هماهنگی خود نیروهای اجرایی دارد و این مهم را اداره کل امور ورزشی به همراه نیروها و همکاران خوب و متعهد خود در ادارات کل  استانها به بهترین شکل ممکن انجام داد و یک شور و نشاط بزرگی را در یک روز برای کارگران به وجود آورد.

پخش مستقیم و سراسری جشنواره پیاده روی خانوادگی در تهران و در بوستان ولایت از شبکه ورزش و در استانها از شبکه های استانی براین نشاط اجتماعی افزود تا کارگران سال را با سرزندگی آغاز کرده باشند.

نکته جالب توجه اینکه تمامی نیروهای ورزش کارگری به طور داوطلب و بدون کوچکترین چشمداشتی در روز تعطیلی با جان و دل اجرای این همایش را برعهده داشتند  ضمن اینکه  یک مانور کاری برای خود اداره کل ورزش کارگری هم بود تا ثابت کند که توانایی اجرای بزرگترین برنامه ها را با همین نیروها دارد.

نیروهایی که به مدیر خود اعتقاد و اعتماد دارند چه اینکه فرزاد حیدری مدیرکل ورزش کارگری همه جا  پا به پای نیروهای خود حرکت می کند و یک رابطه دوستانه بین مدیر و کارکنان امور ورزشی برقرار است و این اغراق نیست و جلسلت هفتگی که در دفتر مدیرکل با حضور همه پرسنل برگزار می شود موید این ادعاست.

نیروهایی که در اداره کل و ادارات استانها به عنوان مسئولین و مجریان ورزش کارگری فعابت می کنند این مهم(همایش روزجهانی کارگر)  را به خوبی انجام دادند و این آغاز سالی پر بار با یک آزمایش موفق برای ورزش کارگری بود.

براساس تصاویر و گزارش های همکاران از ادارت کل استانها و شهرها و بخش ها همایش بزرگ پیاده روی روز جهانی در ابعاد میلیونی بود و انشالله از هم اکنون برنامه ریزی گسترده برای برپایی بزرگتر همایش ورزشی خانوادگی روز جهانی کارگر در دستور کار اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای هفته اول اردیبهشت ماه 98 آغاز شده است.

 

 

 

 

اداره کل ورزش پیاده روی تقویم شور و نشاط بوستان ولایت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر