کد خبر: 737790 A

نشست مشترک اعضای انجمن ها و هیئت های ورزش کارگری کشور

دومین نشست مشترک اعضای انجمن ها و هیئت های ورزش کارگری سراسر کشور با حضور مسئولین ورزش کارگری سراسر کشور در یزد برگزار گردید.

به گزارش ایلنا، یزد اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی جهان بعد از شهر ونیز ایتالیاست. همین دو ویژگی کافی است تا ایرانیان بدانند کشوری به وسعت تاریخ جهان دارند و شهری کویری که می توانند خشت به خشت، ریگ به ریگ و لحظه به لحظه تاریخ آن را به رخ جهانیان بکشند.دارالعباده یا دارالمومنین فرقی نمیکند!قنات بی همتای شهر، میدان امیرچخماق و مسجد جامع اینبار تمام زیباییش را در دومین نشست مسئولین ورزش کارگری کشورنشان داد. درست پنجشنبه گذشته بود که با برنامه ریزی های صورت گرفته ی فدراسیون ورزش کارگری، دومین نشست مسئولین ورزش کارگری با هدف تدوین تقویم ورزشی سال ۹۸، بررسی ارزیابی عملکرد هیئت های ورزش و رویکردهای قانونی و اجرایی ماده ۱۵۴ قانون کار  با حضور بیش از ۷۰ نفر از اعضای این خانواده بزرگ آغاز گردید.

 

در نخستین روز این نشست ابتدا از زحمات تلاشگران عرصه ورزش کارگری تقدیر و تشکر ویژه ای از سوی فدراسیون صورت پذیرفت تاخستگی را از جان زدوده و با قوایی چند بتوانند برای اقدامات آتی مهیا شوند.البته تقدیر ها هیچگاه نمی تواند اندازه تلاش ها باشد ولی همین که بدانیم، می دانند و می بینند، انگیزه هایمان بیشتر و بیشتر می شود.

 

باید پای صحبت یکایک اعضای این خانواده بزرگ نشست و از هرصحبتی استفاده کرد، کاستی ها را جبران و نقاط قوت را تقویت کرد. اما حیف که مجال آن نیست. از این رو پای صحبت نمایندگان ورزش کارگری سراسر کشور نشستیم.از اقصی نقاط ایران مشکلاتی مطرح شد که  برای بررسی و اجرا در برنامه هایمان قراردادیم. خوشمان بیاید یا نیاید ما هم به مثابه دیگران کامل نیستیم، اما همین که تلاش مان را برای بهتر شدن بیشتر می کنیم نقطه عطفی برای ورزش کارگری محسوب می شود که با مشاهده نتیجه انتخابات اخیر و حمایت هایی که از رئیس منتخب صورت گرفت می توان یکصدایی و همدلی را از چند فرسخی مشاهده کرد.

 

اجرای کامل تقویم سال ۹۷ را برای سال آینده تکرار خواهیم کرد، تقویمی که اینبار نیز خودمان آن را تدوین کردیم.در مسابقات جهانی سال اینده نیز پرقدرت ظاهر می شویم و افتخارات گذشته را نه تنها تکرار بلکه بهتر خواهیم نمود.در عرصه رسانه ها دیگر ورزش کارگری به عنوان دغدغه ای برای اصحاب رسانه مطرح شده اخبار آن را روزانه در گوشه و کنار شهر از قاب جعبه جادویی و دنیای مجازی و حقیقی پیگیری میکنیم.این دستاوردها با زحمات همه ما محقق شده، اما به همین جا ختم نمی شود و باید برای این قشر از جامعه که بهترین ها لایقشان هست، بهتر از این ها باشیم.

 

درست عصر همان پنجشنبه بود که از سامانه مسابقات ورزش کارگری با نگاهی جدید رونمایی شد.نگاهی که اینبار تمامی مسابقات داخلی استان ها را نیز در خود جای داد و هیئت های ورزشی از این به بعد می توانند برای برگزاری مسابقات داخلی خود نیز از آن استفاده کنند و آمارهایشان را در جامع ترین بانک اطلاعاتی ورزش کارگری کشور به ثبت رسانند.در کنار آن نیز کارت عضویت ورزش کارگری برای نخستین بار در تاریخ این خانواده تهیه و در این همایش توزیع گردید.کارتی با امکانات فراوان که در واقع عیدانه فدراسیون ورزش کارگری به جامعه مخاطبش بود و پایان بخش این نشست آیتمی کوتاه مربوط به کمیته انضباطی فدراسیون و نحوه برخورد با تخلفات احتمالی ورزشکاران و مخاطبان آن بود که برای حاضرین ارائه گردید.

 

در برنامه پایانی همان روز نوبت به یزد رسید.یزدی که برای رخ نمایی آماده بود و میهمانانش را برای بازدید به دل شهر برد.عده ای یزد را دیده بودند و عده ای هم دیدند.اما یزد را نمی توان در یک شبانه روز شناخت و دید برای  شکل گیری آن هزاران سال خشت روی خشت گذاشته شده و باید آن را حس کرد.

 

روز دوم نشست با ارزیابی عملکرد هیئت های ورزشی آغاز شد و نمودارهای تخصصی حاشیه مراسم گویای تلاش های و زحمات یکساله مسئولین ورزشی این خانواده بزرگ بود.این که کدام هیئت بیشتر و کدام هیئت کمتر تلاش کرده، ملاک ارزیابی نبوده و نیست، اما مشاهده فعالیت های آنان در حوزه های مختلف می تواند بعنوان راهکاری موثر برای ادامه فعالیت ها قلمداد شود.

 

موضوعات مالی هیئت ها و انجمن های ورزشی که همیشه جزو مهمترین دغدغه های مسئولین کشور بوده و هست، عنوان بحث بخش دوم برنامه های جمعه بود که با بررسی راهکارهای عملیاتی ماده ۱۵۴ قانون کار آغاز گردید و در ادامه چالش ها و راهکارهای درآمدزایی برای هیئت های ورزش کارگری مورد بحث و تبادل نظر واقع شد.

 

اما لزوم چنین نشست هایی در فواصل زمانی کوتاه مدت می تواند بعنوان راهکارهای موثر و کارآمد راهگشای ورزش کارگری کشور باشد و قطعا ورزش در سبد خانواده های کاروتلاش نهادینه نمی شود مگربا همکاری، همفکری و همدلی تمام اعضای این خانواده بزرگ.

مصطفی عطری

 

ورزش کارگری نشست انجمن ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر