کد خبر: 949541 A

جدی‎ترین شایعات درباره ستاره ایرانی

برای علیرضا جهانبخش که سال‌هاست در فوتبال اروپا درخشیده، اتفاقاتی رخ داد که شاید بتوان درباره آن و البته بعدها یک کتاب نوشت.

به گزارش ایلنا، سال کابوس‌وار برای ستاره ایرانی برایتون به پایان رسید؛ فصلی که با مصدومیت طولانی‌مدت و بی‌توجهی سرمربی به او همراه بود. بر همین اساس و در یکی از دیدارهای هفته سی‌و‌هشتم و پایانی فصل لیگ برتر انگلیس، تیم برایتون که برخلاف دو مسابقه اخیرش علیرضا جهانبخش را در فهرست و جزو نفرات ذخیره داشت، در ورزشگاه تورف‌مور مقابل تیم رده نهمی برنلی قرار

گرفت.

تیم برایتون که در چهار هفته گذشته دو شکست و دو مساوی داشت، آخرین مسابقه فصل 2020-2019 را با موفقیت و برتری ۲ بر یک خارج از خانه مقابل برنلی به اتمام رساند تا ۴۱ امتیازی شود و فصل را با حضور در رده پانزدهم جدول لیگ برتر انگلیس تمام کند؛ جایگاهی که مدت‌ها در آن جا خوش کرده بود.

علیرضا جهانبخش، بازیکن ایرانی برایتون که سه هفته قبل در دیدار حساس با منچسترسیتی حضور تعویضی داشت ولی در دو بازی اخیرشان به‌خاطر آسیب‌دیدگی در فهرست قرار نگرفته بود، در جدال مقابل برنلی با تصمیم عجیب گراهام پاتر از دقیقه ۹۰ به زمین فرستاده شد تا فرصت کمی برای بازی پیدا کند.

هرچه بود، گراهام پاتر سرمربی برایتون با لجبازی و نگاه بدبیانه‌اش علیرضا جهانبخش را در فصلی که به پایان رسید، تنها سه‌بار در ترکیب قرار داد و هفت مرتبه به‌عنوان یار جانشین به بازی فرستاد تا او با انجام تنها ۱۰ حضور در مسابقات، سال کابوس‌وار خود را به اتمام برساند.

جهانبخش که در نخستین سال حضور در برایتون ۱۹ بازی در لیگ برتر انجام داده و ۴بار در جام حذفی به میدان رفته و نتوانسته بود گلی به ثمر برساند، در این فصل با وجود تعداد بازی‌های کم موفق شد دو گل به‌یادماندنی برابر بورنموث و چلسی بزند تا فصل تلخ او با خاطرات خوشی هم همراه

 باشد.

ستاره ایرانی برایتون پس از نمایش استثنایی در آلکمار و کسب عنوان آقای گلی و بهترین بازیکن در لیگ هلند، با رقم ۱۹میلیون یورو به برایتون پیوست و گرانقیمت‌ترین خرید تاریخ این باشگاه لقب گرفت.

 او امسال هم چهارمین بازیکن گرانقیمت تیمش پس از نیل موپای ۲۲میلیون یورویی، آدام وبستر ۲۱میلیون یورویی و لئوناردو تروسارد ۲۰میلیون یورویی بود که برخلاف این سه بازیکن، جایی در ترکیب تیمش نداشت.

علیرضا جهانبخش در ۹ مسابقه فصل اخیر به‌علت آسیب‌دیدگی جزو فهرست برایتون قرار نگرفت، اما لجبازی‌های گراهام پاتر موجب شد تا او در سایر مسابقات به میدان نرود و یا فرصت کمی برای نمایش استعداد خود به دست بیاورد.

شرایطی که پاتر برای جهانبخش در برایتون به وجود آورد و او را تبدیل به بازیکن مورد انتقاد برخی رسانه‌های انگلیسی و هواداران این باشگاه کرد، هیچ بعید نیست که موجب شود جدایی او از برایتون و حتی فوتبال انگلیس رقم بخورد.

البته در پایان باید به این نکته هم توجه داشت که گراهام پاتر نیز نتوانست در برایتون عملکرد خوبی داشته باشد و تا سه هفته قبل نتایج ضعیفش موجب شده بود کاندیدای سقوط باشد که همین اتفاق شاید پایان همکاری باشگاه برایتون با او را نیز به‌همراه بیاورد و از سوی دیگر، جهانبخش را در برایتون ماندگار کند؛ اتفاقی که با توجه به قرارداد بلندمدت پاتر با برایتون کمی بعید است رخ بدهد.

بنابراین از همین حالا جهانبخش باید به فکر تیم جدیدی برای ادامه فوتبال خود باشد؛ تیمی که مربی‌اش به او اعتقاد و اطمینان کامل داشته باشد. شاید آژاکس در هلند و یکی دو تیم در آلمان مقصد بعدی جهانبخش باشند.

باید ببینیم علیرضا جهانبخش چه تصمیمی درباره آینده خود می‌گیرد. او سه فصل دیگر با برایتون قرارداد دارد اما به نظر می‌رسد طرفین برای پایان همکاری به توافق خواهند رسید.

 

 

 

چلسی لیگ برتر انگلیس علیرضا جهانبخش فوتبال انگلیس برایتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر