کد خبر: 785429 A

رئیس فدراسیون گلف در نشست ستاره‌های جمعیت هلال احمد با مشارکت فدارسیون گلف در خصوص کمک‌های انجام شده به سیل زدگان صحبت کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون گلف ،دکتر حمید عزیزی رییس فدراسیون گلف در نشست ستاره‌های جمعیت هلال احمر؛ کمپین مشارکت ورزشکاران و هنرمندان با مشارکت فدراسیون گلف و پایگاه اینترنتی ورزش ۳ اظهار داشت: شخصیت حقوقی و حقیقی هر فردی اعم از ورزشکار و هنرمند و رسانه به عنوان معلم جامعه شناخته می‌شود.

وی ادامه داد: ارزش این کار و مشارکت ورزشکاران و هنرمندان در کمک به سیل زدگان در مداومت و ممارست آن است.

عزیزی اضافه کرد: دو پیشنهاد دارم؛ اول اینکه این کمپین کمک رسانی به خارج از مرزها گسترش پیدا کند و و ستاره هایی که در سراسر دنیا در کار خیر پیشقدم هستند نیز در این مسیر مشارکت داشته باشند.

رئیس فدراسیون گلف افزود: پیشنهاد دوم این است که برای اینکه این حرکت مشهودتر باشد این فعالیت در یکی از تالارهای بزرگ و با حضور هواداران هر چهره انجام شود ؛به شکلی که هر هوادار بتواند صندلی برای خود خریداری کند و در نهایت کمک های مالی از این طریق جمع آوری شود.

 

صابونچی: برای اولین بار با همکاری فدراسیون گلف رکورد مشارکت مردمی در سیل اخیر زده شد

156475887

در این نشست شهاب الذین صابونچی رئیس سازمان جوانان هلال احمر اظهار داشت: بررسی‌های علمی و تجربه ها نشان می‌دهد بعد از گذشت چند هفته نیازهای مردم مناطق سیل زده بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد:موضوع کودکان و نوجوانان مورد توجه جدی ما قرار دارد و در روزهای اول سعی شد فضای شادی برای کودکان و نوجوانان فراهم شود.

صابونچی اضافه کرد: اکنون تعداد زیادی کتاب و اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده جمع آوری شده و در این مناطق توضیح می‌شود.

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر اظهار داشت: در فروردین امسال به میزبانی فدراسیون گلف اعلام شد تا با همکاری ورزشکاران و هنرمندان کمک های برای سیل زدگان جمع آوری شود.

وی ادامه داد: از دوم فروردین ماهرانه وان جمع آوری کمک های مردمی آغاز شد و تا به امروز رکوردی درحال مشارکت مردمی به جا گذاشته‌ایم.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر بیان داشت: در بخش مشارکت نقدی تا به امروز ۲۰۰ میلیارد تومان کمک نقدی از سوی مردم جمع آوری شده و به حساب های هلال احمر واریز شده است.

نصیری با بیان اینکه میزان کمک غیر نقدی مردم ۱۵۲ میلیارد تومان است،گفت:رقم مشارکت نقدی برای اولین بار در طول دوران جلب مشارکت ها نسبت به کمک های غیر نقدی افزایش داشته است و میزان مشارکت نقدی۵۰ میلیارد تومان بیشتر از کمک غیر نقدی است.

وی از ارسال ۱۰ هزار پکیج لوازم خانگی برای مناطق سیل زده خبر داد و گفت: دو هزار پکیج از این تعداد به مناطق سیل زده استان لرستان اختصاص دارد و به افرادی اهدا می شود که اسباب و اثاثیه آنها دچار آسیب شده است.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با تاکید بر اینکه این توضیح لوازم خانگی در همه استانهای سیل زده ادامه خواهد داشت،افزود: در کمپین سیل مهربانی که از ابتدای فروردین راه‌اندازی کردیم بالغ بر ۲۷۰ ورزشکار و هنرمند ملی کشور مشارکت دارند.

نصری اضافه کرد: ورزشکاران و هنرمندان با اهدا و فروش مدال‌ها و البسه و هدایای خود در یک حراجی وجه آن را برای کمک به سیل زدگان اختصاص می دهند.

در ادامه این نشست لیلابلوکت، هنرمند سینما و تلویزیون و الناز کمپانی قهرمان دو و میدانی، عادل مجللی قهرمان قایق رانی و ابراهیم صادقی سرمربی سایپا از جمع آوری و مشارکت در این کار خیر مطالبی بیان کرده و مردم را به مشارکت در این کمپین جمع آوری کمک برای سیل زدگان دعوت کردند.

همچنین تابلوی نقاشی از سوی لیلا بلوکات و داروی عادل مجللی قهرمان قایق رانی برای فروش و کمک به سیل زدگان عرضه شد.

کمپین ستاره ها برای کمک به آسیب دیدگان سیل های اخیر با همکاری فدراسیون گلف و ورزش سه، سازمان داوطلبان و جوانان جمعیت هلال‌احمر برای مشارکت در بازسازی مناطق سیل‌زده با همراهی چهره‌های ورزشی، فرهنگی و هنری آغاز و همچنان ادامه دارد.

در این چالش چهره‌های مطرح ورزش و هنر ایران ضمن دعوت از یکدیگر و همچنین از هواداران و مردم، عواید را برای کمک به بازسازی مناطق سیل زده به کار گرفتند.

در این طرح تعداد زیادی از ستاره های ورزش و هنر ایران مشارکت کرده و ضمن اهدای هدایایی برای انجام یک حراج خیریه، خود نیز راسا با پرداخت مبلغی شریک این کار بزرگ و خیر شده اند.

مبالغ اهدایی از سوی شرکت کنندگان مستقیماً به حساب هلال احمر واریز می شود و هدایای ارزشمند ورزشکاران و هنرمندان در خیریه ای با حضور سه طرف تفاهم نامه و ناظر به مزایده گذاشته خواهد شد.

جامعه رسانه سیل سازمان جوانان هلال احمر فدراسیون گلف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر