کد خبر: 778901 A

فینال رقابت های چوگان جام الوکاپ؛

رقابت های چوگان جام الوکاپ در روز پایانی خود شاهد چهره ها و مسئولین ورزش کشور بود که با قهرمانی تیم کانون چوگان ایران به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، فینال رقابت های چوگان جام الوکاپ امروز با دیدار تیم های کاسپین فرح آباد و کانون چوگان ایران برگزار گردید که درنهایت کانون چوگان با ترکیب احمد فتاحی، محسن عسکری زاده، مهدی پور سعادتی، محمد رضا بهبدی و حسن محمدی توانست بر کاسپین مدعی که با ترکیب  بشیر رضا خانلو، مهدی نایبی، محمد قلی ذوالفقاری، پامپا و امیر مقصودی به میدان آمده بود   با نتیجه 8 بر 6 غلبه کند و فاتح جام الوکاپ شود. در دیدار رده بندی نیز دو تیم از نیروی زمینی ارتش مقابل یکدیگر قرار گرفتند که نقش جهان توانست با نتیجه 3 بر 2.5 مقابل ذوالفقار ارتش به برتری دست یابد و سکوی سوم این رقابت ها را به خود اختصاص دهد.

بهترین اسب این رقابت ها نیز سان شاید از تیم کانون چوگان ایران بود و  عنوان بهترین بازیکن این دوره از رقابت ها  را نیز محمدرضا بهبدی از همین تیم به خود اختصاص داد.

محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، حمزه ایلخانی زاده، کریم صفایی، امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز، حسین پور، نوزایی رئیس فدراسیون چوگان و بسیاری از چهره ها و مسئولین مطرح ورزش کشور برای تماشای این دیدار حساس در باشگاه چوگان و سوارکاری فرح آباد گردهم آمده بودند و حضور گسترده تماشاچیان درکنار اجرای موسیقی محلی و شاهنامه خوانی از جذابیت های حاشیه این رقابت های دیدنی بود که بصورت زنده از شبکه ورزش سیما پخش گردید.

چوگان این روزها حال و احوال خوبی دارد و فدراسیون توانسته شرایط مطلوبی را بر این فرهنگ غنی حاکم کند.

مسئولین نیز در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حمایت از چوگان آستین ها را بالا زده اند و وارد زمین شده اند تا چوگان ایرانی که 16 آذر سال 96 به نام کشورمان در فهرست آثار میراث ناملموس یونسکو ثبت گردیده را به جهانیان معرفی کنند.

 

فدراسیون اسب چوگان چوگان ایرانی جام الوکاپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر