کد خبر: 768235 A

به مناسبت روزه ملی موزه و میراث فرهنگی

تاریخ مدون چوگان در مجموعه ای 2 زبانه تحت عنوان گوی و چوگان توسط بی غم سرپرست فدراسیون چوگان به موزه ملی کتاب اهدا شد.

به گزارش ایلنا، تاریخ مدون بازی چوگان یا بهتر است بگوییم آئین چوگان تحت عنوان مجموعه ای با نام گوی و چوگان طی سالها تحقیق و تفحص به همت فدراسیون چوگان گردآوری و به دو زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسیده تا علاقه مندان به این آئین کهن بتوانند روند ظهور و گسترش و تاریخچه آن را مطالعه نمایند.

این کتاب مملو از تاریخ، روند پیدایش چوگان را از دوره هخامنشیان که در آن دوران بیشتر مشق رزم بوده مورد بررسی قرارداده تا امروز که بیش از 77 کشور دنیا در سطوح بسیار بالا آن را بازی می کنند و علاقه مندان بسیاری در اقصی نقاط جهان دارد.

برهمین اساس نخستین نسخه انگلیسی این کتاب به مناسبت روزه ملی موزه و میراث فرهنگی (بدلیل تاخیر در آماده شدن) با یک هفته تاخیر به موزه ملی کتاب اهدا گردید تا این مجموعه غنی از فرهنگ، تاریخ و ورزش در دل موزه ملی کتاب آرام گیرد و علاقه مندان به آن بتوانند از مطالب آن بهره مند گردند.

بی غم سرپرست فدراسیون چوگان نیز ضمن بازدید از منابع غنی کتابخانه ملی و امکانات مطلوب آن اظهار امیدواری کرد تا با همکاری کتابخانه ملی و برگزاری نشست های تخصصی در حوزه چوگان بتوان صاحبنظران و علاقه مندان تحصیل کرده در حوزه ورزش را در کتابخانه ملی گردهم آورد و از نظرات آنان در راستای گسترش و تعمیم چوگان بهره مند گردید.

 

گوی اسب چوگان چوگان ایرانی کتاب گوی و چوگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر