کد خبر: 740606 A

گزارش ایلنا از آن شب تلخ سال 98 تا امروز

ما در سرویس ورزشی ایلنا دست بکار شدیم.رسانه ای مستقل که دولت دهم چندماه توانست با فشار زیاد توقیف موقت بگیرد ولی ایلنا دوباره راه افتاد. در گزارشی به نقل از یکی از رسانه های مهم بین المللی نوشتیم (مستند) که عادل ممکن است ترانسفر شود و چند شبکه بزرگ و بین المللی برای عادل پیشنهاد همکاری فرستاده اند...

عادل فردوسی پور را خیلی ها خواستند به حاشیه ببرند.

او در همه این دو دهه که مرد اول فوتبال در رسانه ملی بوده روندروبه رشدی داشته و همانند ورزشکاران بزرگ و حرفه ای دنیا چنان خودش را آماده نگه می دارد که هر هفته بهتر از هفته قبل جلو دوربین نود می آید و دوست داشتنی تر از همیشه است.

عادل دو سه بار طی این دو دهه بد جوری بغض کرده که اتفاقا ما در همین خبرگزاری ایلنا در هر سه نوبت دامن حق و حقیقت را گرفته ایم و از عادل دفاع کرده ایم.

نه عادل به دفاع ما نیاز دارد و نه ما سفارشی برای رفتن جلو دوربین او داریم.

اما وقتی یکی پیدا شده که در این اوضاع و احوال به بهترین شکل ممکن برنامه سازی می کند و خودش هم اجرا می کند و آنقدر دقیق اینکار را می کند که تاکنون هیچکس نتوانسته علیه او مدرکی محکمه پسند ارائه کند باید هم موردحمایت باشد.

یکبار بعد از اینکه صفایی فراهانی مهمان او بود و قرار براین شد که کیومرث هاشمی معاون وقت سازمان و سرپرست کمیته انتقالی به برنامه بیاید ولی نیامد و جوانی کم تجربه و احساساتی با ادبیات احمدی نژادی روی خط برنامه آمد و هرچه تلاش کرد صفایی را با جملات پوپولیستی  گوشه رینگ ببرد نشد و از فردای آن روز بحث تعطیلی نود با فشار علی آبادی معاون وقت رییس جهور و رییس دستگاه ورزش مطرح شد.

بدترین و ضعیف ترین نود عادل همان برنامه هفته بعد از حضور صفایی فراهانی بود.

شاید در کمتر از یکساعت عادل بسیار بی حال و بی انگیزه و ناامید فقط صحنه هایی از مسابقات لیگ را نشان داد و بدون کمترین توضیحی آخر برنامه با بغضی فروخورده از مردم خداحافظی کرد که اگر هفته بعد برنامه بود وما در خدمت بودیم....

نود هفته بعد روی آنتن نرفت.

سکوت عجیب رسانه ایی که اغلب تحت سیطره دولت وقت بودند خیلی آزار دهنده بود .

ما در سرویس ورزشی ایلنا دست بکار شدیم.رسانه ای مستقل که دولت دهم چندماه توانست با فشار زیاد توقیف موقت بگیرد ولی ایلنا دوباره  راه افتاد. در گزارشی  به نقل از یکی از رسانه های مهم بین المللی نوشتیم (مستند)  که عادل ممکن است ترانسفر شود و چند شبکه بزرگ و بین المللی برای عادل پیشنهاد همکاری فرستاده اند....

خبر مثل بمب ترکید و خیلی فشار آوردند که خبر را حذف کنیم ولی مدیرعامل خبرگزاری زیر بار تهدیدها نرفت و بازدیدی میلیونی از گزارش .

فشار افکار عمومی و رسانه ها باعث عقب نشینی مخالفان عادل شد و هفته بعد نود پربیننده تر از همیشه روی آنتن رفت.

عادل در این برنامه یک رفراندوم گذاشت. آیا با ادامه برنامه نود موافقید؟

بله

خیر

خاطرم نیست چند میلیون به سوال پاسخ مثبت دادند ولی به یقین بیشترین تعداد پیامک بود که تا آن شب به یک برنامه ارسال شد.

بغض دوم عادل را هم پریشب دیدیم

وقتی جایزه مردمی جشنواره تلویزیونی را دریافت کرد.

سخت است همیشه در اوج بمانی ، مغرور نشوی ، وابسته به هیچ حزب و گروهی نباشی ، بهترین باشی ، محبوب و سلامت و به روز باشی.

خیلی ها خواستند او را به حاشیه ببرند ، تهمت زدند ، رنگی کردند ، قومیت ها را به جان او انداختند ، حسادت ها از درون خود سازمان بدترین تیرها را به سمتش شلیک کرده ولی او همچنان عادل مانده و خواهد ماند.

برقرار و سرزنده باشی عادل فردوسی پور.

بهترین جایزه را هر هفته از وجدان های پاک و بیدار و آگاه مردم خوب ایران دریافت می کنی و تا وجدان های آگاه و بیدار هست عادل و عادل ها هم پابرجا خواهند ماند.

*سیدرضا فیض آبادی

 

پیامک دوربین دولت دهم رسانه افکار عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر