کد خبر: 738381 A

پنجره های فیبا بسکتبال را پیش می برد

یک مربی بسکتبال تیم های پایه ای با اشاره به پنجره های فیبا در بسکتبال گفت: سیستم جدید پنجره های انتخابی جام جهانی به افزایش کیفیت این ورزش در جهان کمک می کند.

به گزارش ایلنا، بابک مرادی در گفتگو با ایلنا هدف از برگزاری رقابت های انتخابی در پنجره های فیبا را رشدکمی و کیفی بسکتبال بیان کرد و ادامه داد: بسکتبال جهان با این روش پیشرفت فزاینده ای خواهد داشت و بالطبع بسکتبال ایران در موقعیت آسیایی خود می تواند از این دستاوردها بهره مند شود.

ملی پوش سابق بسکتبال ایران درباره حضور تیم ملی بسکتبال در پنجره های انتخابی و کسب سهمیه این رقابت ها در چین گفت: این رقابت ها برای همه ارکان فدراسیون یا وزارت ورزش و جوانان تازگی داشت و شاید تجربه لازم را برای برگزاری آن به لحاظ اجرایی و فنی نداشتیم اما برای دوره های بعد باید برنامه ریزی کنیم. پنجره های فیبا طی 15 ماه سازماندهی و سرمایه مطلوب می خواهد و این زمان برای اجرای بسیاری از برنامه ها مناسب است. 

این مربی بسکتبال ادامه داد: نباید برای برنامه ریزی روی حذف افراد انرژی گذاشت و سیستم جدید نشان می دهد بسیاری از برنامه ها با نیروی انسانی کافی قابل اجراست.

وی در پاسخ به این پرسش که تیم ملی بسکتبال در جام جهانی پیش رو باید از بازیکنانی مثل حامد حدادی استفاده کند یا نه باید جوانگرایی شود، گفت: جام جهانی جای جوانگرایی نیست. اصولا جوانگرایی زمان مشخصی ندارد و مربیان هم چوب جادویی ندارند که بگویند جوانگرایی کرده ایم. باید زمان داد و بتدریج از نیروهای جوان استفاده کرد. الان حامد حدادی یا ارسلان کاظمی در بالاترین سطح بسکتبال بازی می کنند و باید از وجود آنها استفاده کرد.

مرادی در پایان به شرایط تیم ملی بسکتبال در راه جام جهانی اشاره کرد و گفت: تیم خوبی داریم و نفراتش را به موقع باید جمع کرد. بعد از لیگ برتر و بازگشت حامد حدادی از لیگ لبنان ، زمان تدارکات تیم ملی فرا می رسد. باید همه افکارمان را روی بازی های خوب تدارکاتی متمرکز کنیم و حتی از کوچکترین بخت مان برای کسب سهمیه المپیک در رقابت های جهانی استفاده کنیم.

 

بسکتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر