کد خبر: 709971 A

مشکل تازه ای به نام بسکتبال جام باشگاههای جهان

تیم پتروشیمی بندرامام نماینده آسیا در بسکتبال جام باشگاههای جهان است اما حضور این تیم در اولین دوره این رقابت ها برای بسکتبال ایران بدون مشکل نیست.

به گزارش ایلنا، نخستین دوره رقابت های بسکتبال جام باشگاههای جهان دهه سوم بهمن امسال در ریودوژانیرو برگزار می شود و تیم پتروشیمی بندرامام قهرمان آسیا، نماینده قاره کهن در این پیکارهاست. قرار است این بازی ها با حضور قهرمانان قاره ها برگزار شود اما در شرایط کنونی حضور تیم پتروشیمی بندرامام با ملی پوشانش در جام باشگاههای جهان برای بسکتبال ایران بدون مشکل نیست.

تیم ملی بسکتبال در مسیر رقابت های انتخابی جام باشگاههای جهان، پنجره ششم و پایانی را در پیش دارد که بازی های این مرحله برای تیم ملی بسکتبال اهمیت زیادی دارد. بازی های باشگاههای جهان درست سه روز قبل از برگزاری نخستین بازی ایران در پنجره ششم به پایان می رسد و همین مساله و بعد مسافت ریودوژانیرو به تهران مشکلاتی را پیش پای فدراسیون بسکتبال قرار داده است.

رامین طباطبایی رییس فدراسیون بسکتبال در گفت وگویی با خبرنگار خبرگزاری ایلنا با اشاره به زمان برگزاری رقابت های جام باشگاههای جهان در برزیل گفت: یک ماه پیش دعوتنامه این رقابت ها را دریافت کردیم اما بلافاصله در نامه ای خواستار به تعویق افتادن بازی ها از طریق فیباآسیا شدیم. این بازی ها به لحاظ زمانی برای تیم ملی بسکتبال که پنجره ششم را در پیش دارد مناسب نیست.

طباطبایی با اشاره به پنجره ششم رقابت های انتخابی جام جهانی بسکتبال گفت: پنجره ششم در روزهای 2 و 5 اسفند برگزار می شود و بازی های سختی برابر تیم های ژاپن و استرالیا داریم و باید از تمامی پتانسیل تیم ملی بسکتبال استفاده کنیم اما در صورت برپایی جام باشگاههای جهان مشکلاتی از جمله خستگی تعدادی از ملی پوشان ما به وجود می آید.

رییس فدراسیون بسکتبال از پاسخ فیباآسیا اظهار بی اطلاعی کرد اما گفت: باید ظرف چند روز آینده فدراسیون تکلیفش را با برگزاری رقابت های جام باشگاههای جهان روشن کند. وی ادامه داد: هنوز پاسخی از فیباآسیا دریافت نکرده ایم اما ناچاریم به دو صورت برنامه ریزی کنیم. اول فرض بر اینکه این رقابت ها برگزار می شود و تعدادی از ملی پوشان را در اختیار نداریم و دوم بحثِ برگزار نشدن رقابت هاست که مشکل مان را برطرف می کند.

طباطبایی در پاسخ به این پرسش که اگر بازی های جام باشگاههای جهان برگزار شود آیا احتمال شرکت نکردن پتروشیمی بندرامام در این بازی ها وجود دارد گفت: جام باشگاههای جهان برای نخستین بار است که برگزار می شود و برای برگزارکنندگان بازی های هم تا اندازه ای ناشناخته است. شاید بازی ها لغو شود اما اگر برگزار شد پتروشیمی بندرامام نماینده ایران از قاره آسیا در این پیکارهاست و تا آنجایی که من اطلاع دارم مسئولان باشگاه به دنبال حضور در این جام هستند. طبیعی است چنین فرصتی را نباید از دست داد و نباید بی خیال تورنمنتی با این عظمت شد. ما هم اعلام آمادگی کرده ایم به باشگاه پتروشیمی بندرامام کمک می کنیم اما زمان بازی ها و تقارن با پنجره ششم رقابت های انتخابی موضوعی است که باید برنامه ریزی داشته باشیم و ببینیم چگونه باید هم در جام باشگاههای جهان شرکت کنیم و هم ملی پوشان پتروشیمی بندرامام را برای پنجره ششم بکار بگیریم.    

 

بسکتبال پتروشیمی بندر امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر