کد خبر: 571372 A

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: تصمیماتی اتخاذ خواهد شد تا کاروانی کیفی به بازی های آسیایی اعزام و بهترین نتایج کسب شود.

به گزارش ایلنا، جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک و  آسیایی به ریاست مسعود سلطانی‌فر و با حضور محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای و همچنین روسای کمیته‌های ملی المپیک و پارالمپیک در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد.

کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک در پایان این جلسه گفت: این نشست در راستای ادامه جلسات با فدراسیون‌هایی بود که اعزام آنها به بازی‌های آسیایی با ابهام مواجه است. روسای سه فدراسیون تنیس، اسکواش و بولینگ امروز توضیحات خود را در این خصوص ارائه کردند.

وی افزود: این ارزیابی‌ها ادامه خواهد داشت و بنا شد کارگروهی سه نفره متشکل از وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و رشته‌های مورد بررسی تشکیل تا رصد اولیه انجام و بر مبنای موضوعات مطروحه در جلسه تا حدود 45 روز آینده گزارش کارگروه ارائه و تصمیم نهایی اتخاذ شود.

رئیس کمیته ملی المپیک در خصوص جلسات آینده با روسای رشته‌های مدال‌آور در بازی‌های آسیایی گفت: در خصوص این فدراسیون‌ها هم با بررسی تصمیمات نهایی اتخاذ خواهد شد تا کاروانی کیفی به بازی‌های آسیایی اعزام شود و بهترین نتایج اخذ شود.

هاشمی در خصوص سیاست ستاد عالی بازی‌های آسیایی برای اعزام رشته‌های حمایتی به جاکارتا گفت: تا به امروز تصمیم مبنی بر اعزام رشته‌های کیفی و مدال‌آور بوده، اما طبیعی است که در آینده سیاست را ستاد مشخص خواهد کرد و ما هم تابع هستیم.

در این جلسه روسیای سه فدراسیون تنیس، اسکواش و بولینگ به تشریح برنامه‌ها و توضیح تعداد نفرات پیشنهادی خود برای اعزام به بازی‌های آسیایی 2018 پرداختند.

وزارت ورزش و جوانان بازی‌های المپیک و آسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر