کد خبر: 254023 A

سال آینده مربی تیم ملی‌ام؛

پیش از بازی‌های آسیایی اینچئون، صحبت‌هایی با رئیس فدراسیون داشتم که نهایتا به این نتیجه رسیدم با دنیای قهرمانی خداحافظی کنم.

دارنده مدال‌برنز تالوی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ‌ژو گفت: به خاطر اینکه جا را برای جوانان باز کنم، تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفتم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احسان پیغمبری عضو تیم ملی تالوی ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ موفق به کسب مدال‌برنز شد که این مدال، تنها نشان تالوی ایران در تاریخ بازی‌های آسیایی تا امروز است.

پیغمبری روز پنجشنبه در هفته پایانی لیگ برتر ووشو، از تیم ملی خداحافظی کرد. به همین منظور، فدراسیون ووشو از این تالوکار خراسانی تقدیر به عمل آورد.

پیغمبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد دلایل خود برای خداحافظی از تیم ملی تالو، اظهار داشت: پیش از بازی‌های آسیایی اینچئون، صحبت‌هایی با رئیس فدراسیون داشتم که نهایتا به این نتیجه رسیدم با دنیای قهرمانی خداحافظی کنم.

وی افزود: من می‌توانستم ۲-۳ سال دیگر هم در خدمت تیم ملی باشم، اما تصمیم گرفتم جا را برای جوان‌ترها باز کنم. از سوی دیگر، به دلیل اختلاف زیادی که با رقیبان داخلی‌ام داشتم، نمی‌خواستم آنها چند سال دیگر هم پشت سر من بمانند.

عضو سابق تیم ملی تالو ادامه داد: فدراسیون برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی خوبی برای مدال‌آوری تالو انجام داده، من هم می‌توانستم تا آن زمان در تیم ملی بمانم، اما صلاح دیدم با خداحافظی‌ام، جا را برای تالوکاران جوان باز کنم.

پیغمبری در ادامه در مورد برنامه‌های آینده خود نیز خاطرنشان کرد: سال آینده مسابقات جهانی اندونزی را در پیش داریم که با تصمیم فدراسیون، قرار است به عنوان مربی تیم ملی در این رقابت‌ها حضور پیدا کنم.

عضو تیم پارس جنوبی در پایان به قهرمانی این تیم در لیگ برتر ووشو اشاره کرد و گفت: خوشحالم این تیم قهرمان شد و من هم با یک عنوان ارزشمند به کار خودم در تالو خاتمه دادم.

ایران بازی پارس جنوبی تیم ملی رئیس فدراسیون رقابت لیگ برتر سال پیغمبری آسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر