کد خبر: 191298 A

واترپلوی‌جوانان‌جهان - استانبول؛

تیم استرالیا که طبق رنکینگ فینا جزو ۱۰ تیم برتر جهان است، فردا(یکشنبه) نخستین دیدار خود را در مسابقات جوانان جهان با ایران برگزار می کند.

تیم واترپلوی جوانان ایران در دومین روز رقابت‌های واترپلو جوانان جهان ترکیه فردا یکشنبه به مصاف تیم پرقدرت استرالیا می‌رود.

به گزارش ایلنا، استرالیا دومین رقیب واترپلوئیست‌های جوان ایران در مسابقات واترپلوی قهرمانی جوانان جهان است. مردان واترپلوئیست استرالیایی که به کوسه‌ها مشهور هستند افتخارات گوناگونی در این ورزش کسب کرده‌اند و از قدرت‌های برتر این ورزش به شمار می‌روند.

با نگاهی به تاریخچه واترپلوی مردان استرالیا حضور پرشمار و مستمر این کشور را در مسابقات جهانی و المپیک می‌بینیم. کوسه‌های استرالیایی از سال ۱۹۴۸ و در لندن نخستین حضور المپیکی خود را تجربه کرد. از آن سال به بعد واترپلوئیست‌های استرالیا همه ساله با موفقیت از مرحله انتخابی عبور کرده اند. سال ۱۹۹۶ تنها دوره‌ای بود که این کشور نتوانست جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب کند. بهترین عنوان این تیم در مسابقات المپیک به سال‌های ۱۹۸۴ و ۱۹۹۲ برمی گردد که استرالیایی ها توانستند به مقام پنجم دست یابند. المپیک ۲۰۱۲ لندن نیز با حضور استرالیایی‌ها و کسب مقام هفتمی آنها همراه بود.

استرالیا که نگاهی ویژه به ورزش‌های آبی و واترپلو دارد در لیگ و جام‌جهانی واترپلو نیز حضوری مستمر داشته و به مقام سومی لیگ جهانی در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ نیز دست یافته است.

موفقیت‌های متعدد تیم بزرگسالان استرالیا بدون شک از داشتن تیم‌های قدرتمند رده‌های سنی پایه ناشی می‌شود. فدراسیون واترپلوی استرالیا در این باره می‌گوید: ورزشکاران رده‌های جوانان و نوجوانان ورزشکاران هدف ما برای نسل آینده تیم بزرگسالان هستند، آنها تحت شرایطی قرار می‌گیرند تا به قابلیت‌های یک کوسه استرالیایی نزدیک شوند.

تیم زیر ۱۸ ساله‌های استرالیا با مربیگری اندرو یانیتساس به مسابقات جهانی ترکیه اعزام شده است. این تیم تا پیش از اعزام به ترکیه در ۳ تورنمنت بین المللی شرکت کرده تا به گفته مربی این تیم بازیکنان در امور دفاعی و تیمی به یک هماهنگی قابل قبول برسند. ۱۳ واترپلوئیست جوان استرالیایی از ۸ تیم باشگاهی مختلف گرد هم آمده‌اند.

تیم استرالیا که طبق رنکینگ فینا جزو ۱۰ تیم برتر جهان است، فردا(یکشنبه) نخستین دیدار خود را در مسابقات جوانان جهان با ایران برگزار می کند. بازی ایران و استرالیا از ساعت ۱۰:۲۰ به وقت محلی(۱۱:۵۰ به وقت تهران) فردا(یکشنبه) در استخر فدراسیون شنای ترکیه در شهر استانبول برگزار می‌شود.

تیم واترپلوی جوانان کشورمان در نخستین دیدار رقابت‌های جهانی ترکیه با نتیجه ۱۲ بر ۳ مغلوب تیم ژاپن شد. تیم کشورمان در گروه دوم رقابت‌های جهانی با تیم‌های ژاپن، استرالیا، آرژانتین و مونته‌نگرو همگروه است.

ایران بازی جنگ جوانان و نوجوانان جهان رقابت لندن جوان استرالیا استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر