کد خبر: 181749 A

تفاوتی بین بازیکنان ایران وجود ندارد؛

تماشاگران ایرانی خیلی خوب تیم خود را تشویق می‌کنند. هر بازیکنی نمی‌تواند در این سالن بازی خودش را داشته باشد و مطمئنا تحت تاثیر قرار می‌گیرد. بازیکنان ما نیز تحت تاثیر جو سالن بودند.

پاسور تیم ملی والیبال لهستان گفت: در برابر ایران حرفی برای گفتن نداشتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدارش برابر لهستان نیز پیروز شد تا به مرحله نهایی صعود کند.

پس از این مسابقه، فابیان بریزیگا پاسور تیم ملی لهستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص شرایط تیمش صحبت کرد.

دو دیدار برابر ایران و دو شکست. فکر می‌کردید، با این اختلاف شکست بخورید؟
هیچ کس فکر نمی‌کرد برابر ایران این‌قدر ضعیف کار کنیم و در ۲ دیدار پیاپی بازنده باشیم. اجازه دهید از بازی نخست شروع کنیم. در آن مسابقه ابتدا خوب بودیم و آغازی طوفانی داشتیم و ست اول را بردیم. اما به یک‌باره از ست دوم همه ‌چیز تغییر کرد و نتوانستیم کارمان را ادامه دهیم. ایران از هر موقعیتی که به دست آورد، امتیاز ساخت و اجازه کار به ما نمی‌داد. در مسابقه اول دریافت‌های ما خیلی مشکل داشت و همین مساله باعثمی‌شد توپ خوبی به من نرسد که بتوانم بازیسازی کنم. زمانی که توپ خوب به پاسور نرسد، همه چیز به هم می‌ریزد و دیدید دفاع ایران به سادگی آبشارهای ما را سد می‌کرد. در دیدار دوم سعی کردیم اشتباه‌های خود را تکرار نکنیم و در دفاع قوی‌تر کار کنیم. ابتدا خوب بودیم، اما آنقدر که بتوانیم برنده باشیم، خوب ظاهر نشدیم.

در دیدار نخست، فاصله امتیازی در ست‌ها خیلی زیاد بود، اما در بازی دوم این اتفاق نیفتاد. به نظر شما در کدام مسابقه بهتر بودید؟
اگر در یک مسابقه خوب بودیم، برنده می‌شدیم. به نظرم در دو مسابقه ضعیف کار کردیم و نتوانستیم لهستان واقعی باشیم. اگر بخواهم تنها درباره دو مسابقه حرف بزنم، معتقدم در بازی دوم کم‌اشتباه‌تر بودیم. فاصله امتیازی در بازی دوم کمتر بود و می‌توانستیم حتی نتیجه هم بگیریم، اما خوب کار نکردیم.

پس از دیدار دوم گفته ‌بودید اگر شرایط تیم‌تان ادامه‌دار باشد، در مسابقه دوم هم بازنده خواهید بود و این اتفاق افتاد. حالا برای دو بازی بعدی چه برنامه‌ای دارید؟
اکنون نیز می‌گویم اگر در لهستان هم این گونه بازی کنیم، شکست می‌خوریم. ایران در آبشار، سرویس و دفاع عالی کار کرد و ما حرفی برای گفتن نداشتیم. هیچ برنامه‌ای نداشتیم و نمی‌توانستیم کاری کنیم. البته حرفم به این معنا نیست که هیچ کاری نمی‌توانستیم انجام دهیم. بلکه منظورم این است که می‌توانستیم دقت و تمرکز بیشتری داشته باشیم و در ست‌ها برنده باشیم. نمی‌دانم چرا موقعیت‌های‌ خود را به سادگی از دست می‌دادیم و اشتباه‌هایی می‌کردیم که بازیکنان حریف خیلی ساده امتیاز می‌گرفتند. اگر این اتفاق‌ها در دیدارهای خانگی ما تکرار شود، مطمئنا باز هم بازنده می‌شویم.

در بازی دوم درگیری بازیکنان هم زیاد بود. چرا چنین صحنه‌هایی ایجاد شد؟
فاصله امتیازی کم، حساسیت کار را بالا می‌برد. دو تیم به دنبال برد بودند و مطمئنا همین کافی است تا حساسیت بالا برود و بازیکنان وارد درگیری‌های لفظی شوند، اما این تنها درون مسابقه است و پس از آن هیچ اتفاقی نمی‌افتد. البته معتقدم همین اتفاق‌ها زیبایی کار را بالاتر می‌برد.

به نظر شما در دو دیدار خانگی می‌توانید ایران را شکست دهید؟
ایران هم‌اکنون جزو قدرت‌های والیبال جهان است و با سبک خاصی بازی می‌کند. این تیم بازیکنان بسیار آماده‌ای دارد. دیدید در بازی دوم شهرام محمودی مصدوم شد و امیر غفور به جای او وارد زمین شد و درخشید. هیچ تفاوتی بین بازیکنان ایران وجود ندارد و همین سطح کیفی کار ایران را بالا می‌برد. البته نکته‌ای که اکنون به ذهنم آمد، همین بود. ما در ست‌ها، نخست محمودی را آنالیز کرده ‌بودیم و در دفاع او خوب کار کردیم، اما وقتی مصدوم شد، در مهار بازیکن جدید ناموفق بودیم. درباره پاسخ به سوال شما نیز باید بگویم تمام توان‌مان را می‌گذاریم تا موفق شویم. بعد از لیگ جهانی، میزبان قهرمانی جهان نیز هستیم که باید برای آن مسابقه‌ها هم آماده شویم.

همه بازیکنان لهستان به جو سالن آزادی اشاره می‌کنند. تماشاگران ایرانی را چه طور دیدید؟
تماشاگران ایرانی خیلی خوب تیم خود را تشویق می‌کنند. هر بازیکنی نمی‌تواند در این سالن بازی خودش را داشته باشد و مطمئنا تحت تاثیر قرار می‌گیرد. بازیکنان ما نیز تحت تاثیر جو سالن بودند.

ایران بازی تیم ملی جهان زمین زیبایی لهستان والیبال بازیکنان سالن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر