سرخط خبرها:
کد خبر: 998389 A

مسئول نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال می گوید پیکان به خاطر ثبت قراردادهایش باعث اذیت کارکنان سازمان لیگ شده است.

به گزارش ایلنا، فریبرز محمودزاده مسئول نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال در گفت و گو تلفنی با رادیو ایران در خصوص آخرین روز نقل و انتقالات توضیحاتی ارائه داد:

*دیشب ساعت 12 شب لیگ برتر به پایان رسید تا چه ساعتی آنجا حضور داشتید؟

با توجه به اینکه قراردادها در شهرهای مختلف کشور منعقد می شود سعی کردیم سامانه  قدرت مانور باشگاه ها را بالا ببرد. ولی چون باشگاه ها مجبور می شوند مدارک را تحویل بدهند ما سعی کردیم تا 12 شب آنجا حضور داشته باشیم و هنوز حضورمان ادامه دارد.

*مگر زمان انعقاد قراردادها تمام نشده؟

نقل و انتقالات لیگ رسما تمام شد و بارگذاری مدارک به پایان رسید اما بررسی مدارک ها ادامه دارد تا انشاالله در چند ماه آینده رسما تمامی نامها و لیست تیم ها در اختیار باشگاه ها و رسانه ها قرار بگیرد.

*در فضای مجازی جا  یک بازیکن در ماه آخر با سه تیم قرارداد می بندد اما مهم فضای فیزیکی و اعلام منابع رسمی است. 

بله شب آخر برخی از نقل و انتقالات در لحظات آخر اجتناب ناپذیر است و شاید همه جای دنیا مرسوم باشد مثلا 20 دقیقه آخر یک ساعت آخر. اما اینکه این امر قالب بعضی باشگاه ها باشد این کار خوبی نیست و بعضی باشگاه ها ما را اذیت کردند.

 *کدام باشگاه ها؟

24 ساعت مانده به شروع بازی همه پرونده هایشان را در اختیار ما قرار دادند. البته فقط یک باشگاه امسال این کار را کرد. باشگاه پیکان در عین ناباوری این کار را کرد چون که باشگاه بسیار منظمی در نظم اداری بوده ولی به هرحال امسال این اتفاق افتاد. 

*موارد اجتناب ناپذیر کدام بودند مثل فسخ یا انتقال قرضی؟

بعضی موارد هم در لحظات آخر مثل فسخ یا قرارداد موقت (قرضی) بود که فکر می کنم یکی از آخرین قراردادها مربوط به آقای پورحمیدی دروازه بان استقلال و انتقالش به آلومینیوم اراک بود. رکورد آخرین انتقال را ایشان زد فکر می کنم حدود 20 دقیقه قبل از پایان پنجره نقل و انتقالات.

*اگر 12 رد شود چه اتفاقی می افتد؟

چون بحث بارگذاری در سامانه مطرح است ساعت وقتی 11:59 چند ثانیه مطرح باشد عملا بحث تی ام اس تمام می شود. همه چیز باید قبل از 12 تمام می شداگر باشگاهی این بازه زمانی را از دست بدهد، فیفا به فدراسیون های ملی یک اختیاری داده خارج از بازه آن هم اضافه کردن بازیکن آزاد به لیست باشگاه است به شرطی که لیستش جا داشته باشد و به فراخور فدراسیون  های ملی کشورها.  در کشور ما به هر تیمی مجوز سه بازیکن آزاد داده شده. البته تعدادش را ما خودمان تایید کردیم. سال های قبل یک تا دو بازیکن بود که الان به سه بازیکن رسیده.

*خیلی از بازیکنان در ایران قراردادشان را فسخ یک طرفه می کنند؟

از بازیکنان ما انتظاری نیست ولی مدیران ما حتی آیین نامه های نقل و انتقالات را مطالعه نمی کنند. یک قانونی است به نام ماده 16 دلیل موجه ورزشی، یعنی بازیکنی از 10 کمتر بازی کرده باشد و 15 روز از سوت پایان بازی فصل گذشته بازی کرده باشم می توانم جدا شوم. ولی خیلی از بازیکنان این قانون را نمی دانستند. اما در ایران بیشتر فسخ ها به خاطر قراردادها قبل از شروع فصل است به همین خاطر راحت می توانند فسخ می کنند. نباید انشای قرارداد را به 4 یا 5 صفحه محدود کنیم بعضی از بازیکنان دنیا قرارداد 80 صفحه ای دارند یعنی تمام زوایای یک  بازیکن را در قالب حرفه ای می بینند.

*انتقال طاهرخانی و روستای به پیکان و حق وردی به پرسپولیس انجام شده؟ یا شایعه فضای مجازی است؟

شاهین طاهرخانی و روستایی رسما به پیکان پیوستند اماحجت حق وردی را باید به سامانه مراجعه کنم.

*پنجره نقل و انتقالات دسته یک چه زمانی بسته می شود؟

دسته اول یکشنبه شروع لیگ یک است و الان 6 باشگاه در سازمان لیگ حضور دارند و مشغول ثبت قراردادشان هستند. قطعا مسابقات لیگ 1 برگزار می شود انشاالله با همکاری سازمان لیگ، مسئولان ستاد کرونا برگزار می شود.

محمودزاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر