کد خبر: 997149 A

تیم‌های پیکان تهران و صنعت نفت آبادان امروز در حالی به مصاف هم خواهند رفت که سرمربیان این دو تیم از لیگ هفدهم با اظهارات جنجالی علیه یکدیگر به جذابیت بازی امروز افزوده‌اند.

به گزارش ایلنا، پیروزی یک بر صفر فولاد خوزستان مقابل پارس جنوبی که اولین باخت تیم پارس در لیگ هفدهم محسوب می‌شد، سرآغاز درگیری عجیب بین سیدسیروس پورموسوی و مهدی تارتار سرمربیان دو تیم بود که همدیگر را به اقداماتی در ارتباط با سحر و جادو متهم می‌کردند!

تیم تحت هدایت مهدی تارتار پس از صعود به مسابقات لیگ برتر در قامت یک مدعی حاضر شده بود و طی 11 هفته از مسابقات هیچ شکستی را تجربه نکرده بود تا اینکه در هفته دوازدهم در خانه فولاد به میدان رفت و با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

پس از این بازی حواشی زیادی ایجاد شد. پس از اینکه تارتار شکست خورده بود در فضای مجازی شایعاتی مطرح شد که پورموسوی تیمش را با سحر و جادو به عنوان تیم برتر میدان از ورزشگاه خارج کند. گفتگوی بین دو سرمربی در برنامه شب‌های فوتبالی موجب شد تا جنجال عجیب‌تری شکل بگیرد و رابطه بین این دو پیش از بازی امروز، مسابقه معوقه هفته اول لیگ برتر، بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد.

تارتار4

پورموسوی: تارتار از عمد دست نداد

پورموسوی سرمربی تیم فولاد در این خصوص گفته بود: "قبل از بازی با پارس جنوبی به ما گفته بودند که مهدی تارتار در مراسم پیش از شروع مسابقه شرکت نمی‌کند و با مربیان تیم مقابل دست نمی دهد. با این حال من از همکارانم خواستیم به نشانه احترام به سمت نیمکت پارس برویم. ابتدا سرپرست ما جلوتر رفت ولی آقای تارتار به ایشان گفت که سرما خورده است و با ما دست نمی دهد. چون این چندمین باری بود که تارتار این کار را می کرد، من هم از همکارانم خواستم که به سمت نیمکت خودمان برگردند. این نوع برخوردها صحیح نیست. پس روح پهلوانی و جوانمردی ورزش چه می شود؟ مطمئن هستم تارتار به عمد این کار را می‌کند. ایشان گفت که سرما خورده است و من هم از ترس سرماخوردن همکارانم، آنها را به نیمکت تیممان برگرداندم! از کمیته انضباطی هم می خواهم به این مسائل رسیدگی کند."

تارتار: به ویسی دست ندادم چون داشتم نماز می‌خواندم

مهدی تارتار در واکنش به این صحبت‌های پورموسوی گفت: "باید بگویم من واقعا سرماخورده بودم و صدایم هم دورگه است! اگر با علی نظرمحمدی سرمربی سپیدرود دست ندادم به این خاطر بود که او دیرتر روی نیمکت آمد ولی با سایر همکارانش دست دادم. در بازی با استقلال خوزستان هم مشغول خواندن نماز بودم و دیرتر به نیمکت رسیدم. به جز این‌ها، سایر مربیان لیگ را دیده‌ام و با آنها دست داده‌ام. چرا باید قبل از بازی به بازیکنانم بگویند در صورتی که به میدان بروی، مصدوم می شوی؟ این حرف را به دو، سه بازیکنم گفته بودند. من امروز با توپ پر به کمیته اخلاق می‌روم. کمیته اخلاق باید بررسی کند که در فوتبال ما چه می گذرد. اینها که شوخی نیست."

برو شکایت کن!

در ادامه پورموسوی با بیان اینکه نباید بحث را عوض کرد، گفت: "اگر آقای تارتار مدعی شده است، برود کمیته اخلاق و شکایت کند. ایشان تهمت می‌زند و باید پاسخگو باشد. سرمربی فولاد در پاسخ به این سئوال که آیا با بازیکنان تیم پارس جنوبی قبل از بازی تماس گرفته شده بود؟ تاکید کرد: این داستان‌ها قدیمی شده است. بهتر است با مردم، هواداران و مسئولان باشگاه شفاف باشیم و پشت این مسائل پنهان نشویم. اگر تارتار ادله دارد، برود و به کمیته اخلاق شکایت کند."

چه کسی کنار پورموسوی بود؟

مهدی تارتار در این ارتباط گفت: "آقای پورموسوی! همان شخص که با بازیکنانم تماس گرفته بود، بعد از بازی در کنار شما بود."

در این هنگام پورموسوی مدعی شد که تارتار باید این مسائل را ثابت کند. وی گفت: "تارتار داستان تعریف کرد. ان شاءالله شما دیگر سرما نخورید!"

باید از صحنه فوتبال محو شوند

سرمربی پارس جنوبی هم گفت: "از مسئولان کمیته اخلاق می‌خواهم از مسائل سحر و جادو به سادگی نگذرد. بازیکنانی که با هر مربی کار می کنند، بهتر از هرکسی می توانند در این خصوص صحبت کنند. بروند در خفا از بازیکنان بپرسند کدام مربیان به این کارها دست می زند. اگر قرار است منِ مربی به بازیکنانم آموزش جادوگری بدهد بهتر است در فوتبال نباشم. هرکسی در فوتبال به افرادی که خدا را نمی شناسند متوسل می شود، باید از صحنه فوتبال محو شود."

کمیته اخلاق

عبدالله سمامی عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال چهار روز پس از این مناظره جنجالی درباره حضور مهدی تارتار در کمیته اخلاق به‌خاطر اختلاف با اکبر پورموسوی، اظهار داشت: آقای تارتار امروز (سه‌شنبه) به کمیته اخلاق آمد و مطالبی را در مورد اتفاقات رخ داده عنوان کرد. سرمربی پارس جنوبی گزارش‌هایی را در باب کمک کردن در زمینه برخورد با مضامینی که موضوع روز واقع شده، به ما ارائه داد. این صحبت‌ها به ما کمک می‌کند تا نسبت به برخورد با آنها اقدام کنیم.

عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که گفته می‌شود تارتار به پورموسوی اتهام ارتباط داشتن با جادوگران را زده، تصریح کرد: اظهارات ایشان (مهدی تارتار) بیشتر در همین زمینه بود و ما هم آنها را بررسی خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا قرار نیست به‌خاطر اظهارات تارتار، پورموسوی احضار یا با دستور موقت محروم شود؟»، گفت: خیر، هیچ اقداماتی در این خصوص انجام نشده است.

عکس

آشتی کنان

دیدار تیم‌های فولاد و پارس جم در هفته اول لیگ هجدهم با آشتی کنان پورموسوی و تارتار همراه بود. قبل از آغاز بازی دو تیم، پورموسوی به سمت مهدی تارتار رفته و به عنوان تیم میزبان به سرمربی حریف خوشامد می گوید و با استقبال سرمربی پارس جم مواجه می شود. سرمربیان دو تیم با این دست دادن به نوعی آشتی کرده و به کدورت ها پایان می دهند. فولادی‌ها در این دیدار با گلزنی حسن بیت سعید و گل به خود سعید لطفی موفق به شکست پارس جم شدند.

انتهای پیام/
صنعت نفت آبادان مهدی تارتار پیکان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر