کد خبر: 996886 A

سرمربی فولاد خوزستان گفت: فرشاد احمدزاده فصل گذشته خیلی خوب کار کرد و می توانست ملی پوش باشد.

به گزارش ایلنا، فولاد خوزستان بیستمین دوره لیگ برتر را با تساوی برابر ذوب آهن  آغاز کرد. جواد نکونام درباره آخرین وضعیت تیم صحبت هایش را اینچنین شروع کرد و گفت: در ابتدا جا دارد درگذشت آقای یاوری را به جامعه فوتبال و همچنین خانواده ایشان تسلیت بگویم. فوتبال ما بزرگمردی را از دست داد و خیلی از ما به ایشان مدیون هستیم. به خاطر حضور چند ساله در رده باشگاهی و ملی و خدماتی که به بازیکنان و مربیان ارائه دادند ما به ایشان مدیون هستیم و امیدوارم قدر بزرگان فوتبال مان را بیشتر بدانیم.

وی در ادامه گفت: در مورد یارگیری باید بگویم که ما توانستیم نفراتی که مدنظرمان بود را با زحمات باشگاه و تلاش رییس هیات مدیره آقایان محمدی و گودرزی و همچنین آقای آذری جذب کنیم. اینجا جا دارد آرزوی سلامتی کنم برای آقای آذری و امیدوارم زودتر در کنار ما حضور داشته باشند. نقل و انتقالات خوبی را توانستیم رقم بزنیم و با توجه به بودجه و نیاز تیم بازیکنان خوبی را جذب کردیم. برای ما سخت بود داشتن یک تیم خوب از سال گذشته و بازیکنانی که با توجه به حضور تیم در آسیا نیاز داشتیم. به هرحال با توجه به شیوع کرونا و این بیماری که می تواند به هر تیمی آسیب بزند، نیاز داشتیم که بازیکنان مدنظرمان جذب شود. سازمان لیگ اعلام کرده 20 بازیکن بزرگسال، 4 بازیکن زیر 23 سال و بازیکنان امید و ... که نیاز داریم این لیست را پر کنیم. به خاطر بازیکنان جوانی که در لیست ما بودند و عبور آنها از رده سنی با توجه به قانونی که در فوتبال ایران است که اگر بازیکنی را بخواهیم قرضی به تیمی بدهیم باز هم در لیست قرار خواهد گرفت کار ما سخت بود. 

سرمربی فولاد در ادامه صحبت هایش درباره لیست این تیم گفت: ما اگر می توانستیم بازیکنی را قرضی بدهیم و نیم فصل یا سال بعد در کنار ما بار دیگر حضور داشت خیلی خوب بود اما با توجه به این قانون ما در لیست خودمان نمی توانیم بیشتر از 4 بازیکن در رده 23 سال داشته باشیم، حتی اگر 7-6 بازیکن که فصل گذشته در لیست ما بودند و به دردمان می خوردند و فصل گذشته جزو سهمیه زیر 23 سال ما بودند، علیرغم اینکه بازی کرده بودند و شایستگی این را داشتند که با ما به کار ادامه دهند، به خاطر این قانون مجبور به کنار گذاشتن آنها شدیم. نمی توانستیم آنها را قرضی به تیم دیگری بدهیم چون همچنان در لیست ما می ماندند. به ناچار باید بازیکنانی که به اهداف ما نزدیک بودند را در لیست نگه می داشتیم، بازیکنانی مثل عارف آقاسی، صابر حردانی، میلاد بدرقه و سینا مریدی که بیشتر به کار ما می آمدند. ما هیچ بازیکنی را نمی گذاریم به راحتی از باشگاه فولاد جدا شود و این را در چند سال اخیر دیدید اما به خاطر اینکه لیست ما اجازه نمی داد مجبور به این کار شدیم. بازیکنان قطعا پیشرفت می کنند و اینکه از ما جدا شدند دلیلی بر ضعف آنها نبوده و تنها به خاطر شرایط لیست و نیازهای تیم در پست های مختلف بوده است. 

نکونام در بخش دیگری از صحبت‌هایش مدعی شد احتمال جدایی دیگری از این تیم نیز وجود خواهد داشت: با توجه به اینکه لیست تیم ما در بزرگسالان به 20 نفر رسیده و بازیکنان 25 سال ما به لیست بزرگسالان اضافه شدند، شاید ما مجبور شویم طی یکی دو روز آینده بازیکن دیگری را هم از لیست کنار بگذاریم چرا که نمی توانیم بیشتر از 20 بازیکن داشته باشیم. 

نکونام با انتقاد از شیوه نقل و انتقالات و لیست تیم ها در فوتبال ایران گفت: شرایط نقل و انتقالات در فوتبال ایران خیلی پیچیده است و به نظرم بازیکنان و تیم ها ضربه زیادی از این بابت متحمل می شوند. اینکه ما نمی توانیم بازیکنی را به تیمی قرضی بدهیم و او فضای رشد داشته باشد و به تیم برگردد یک معضل است. شما در فوتبال دنیا ببینید که این اقدام صورت می گیرد و بازیکن در تیم دیگری قرضی بازی می کند و بعد از پیشرفت به تیم خودش بازمی‌گردد. در ایران اما این شرایط را نداریم و چیزی که خیلی برای من مهم است این است که امانتدار این باشگاه هستیم و سعی می کنیم نفراتی که می توانند کمک کنند در کنار خودمان داریم. هواداران شناخت کافی را از ما دارند و می دانند بازیکنانی که جذب می کنیم اینجا باید صد درصد تمرکز خود را روی موفقیت فولاد بگذارند. این قول را به هواداران می دهم که در کنار آنها و با حمایت آنها یک سال فوق العاده را داشته باشیم.

سرمربی فولاد درباره شرایط این تیم در فصل پیش رو گفت: این راه خیلی طولانی است. هواداران بدانند نه در هفته دهم و نه پانزدهم هیچ اتفاقی نمی افتد. آخر فصل باید انشاالله یک جایگاهی داشته باشیم که به آن افتخار کنیم و هواداران را خوشحال کنیم. فکر می کنم امسال یک فصل فوق العاده را در کنار هواداران و بازیکنان داشته باشیم.

نکونام درباره حضور بازیکنان آکادمی این باشگاه در تیم بزرگسالان گفت: ایده آل تیم برای تمرین کردن 24 نفر است اما ما در تمرینات با بیش از 30 نفر هم تمرین می کنیم و خیلی از بازیکنانی که جذب کردیم جوان و زیر 23 سال سن دارند. اسم ها برای ما مهم نبودند و هر کس خوب بوده از او استفاده می کنیم. فصل گذشته مقطعی بوده که کمبود بازیکن داشتیم اما هیچ وقت مشکلی نبوده ما بخواهیم حتی ستاره که نه، اسم ها را کنار بگذاریم و از کسانی استفاده کنیم که خوب تمرین می کنند و انگیزه دارند. من خوشحالم که نجاریان ملی پوش شده، عارف آقاسی می تواند ملی پوش باشد، فرشاد احمدزاده فصل گذشته خیلی خوب کار کرد و می توانست ملی پوش باشد. نفرات ملی پوش در این فصل می تواند از تیم ما بیشتر باشد و همه چیز بستگی به خود بازیکنان و تلاش آنها دارد. هر کس خوب تمرین کند قطعا بازی می کند و اسم و ستاره و شرایط برای ما مهم نیست. تلاش ما این است که بهترین نفراتی که زحمت می کشند را شرایطی فراهم کنیم که پیشرفت کنند و این وظیفه ماست و امیدوارم در پایان فصل بازیکنان بیشتری در تیم ملی داشته باشیم.

فولاد خوزستان نکونام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر