کد خبر: 996653 A

اختلاف نظری که منجر به استعفای مدیرعامل شد؛

استعفای مدیرعامل تراکتور به دلیل اختلافات عدیده با مالک باشگاه در موارد مختلف صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، باشگاه تراکتور شب گذشته با استعفای محمد علیپور، هفتمین مدیرعامل خود را هم پس از روی کار آمدن محمدرضا زنوزی و ورود به بخش خصوصی در بازه زمانی حدودا دو سال و نیمه از دست داد تا این معما که چرا عمر مدیریت در باشگاه تراکتور انقدر کوتاه است پررنگ‌تر از همیشه مطرح شود.

ماجرا از آن قرار است که دلیل دلخوری و استعفای محمد علیپور از مدیریت تراکتور بی‌شباهت به دلیل کنار رفتن مدیران قبلی باشگاه نیست و آنهم اختلاف نظر بر سر حوزه اختیارات میان آنها و محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه است.

تراکتور که از خرداد ماه سال 97 به محمدرضا زنوزی واگذار شده و به نوعی تیم خصوصی محسوب می‌شود تاکنون تغییرات زیادی در صندلی مدیریت داشته که دلیل آن هیچ وقت به طور شفاف از سوی مدیران مستعفی اعلام نشده ولی عمده‌ترین آن همین ماجرای حوزه اختیارات است.

شنیده‌ها از آن حکایت دارد که زنوزی به عنوان مالک و سرمایه‌گذار باشد تمایل دارد همه امور مربوط به تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان باشگاه با نظر او صورت بگیرد و از همین رو نقش مدیرعامل در این باشگاه به نقش یک معاون اجرایی تقلیل پیدا می‌کند که این موضوع مورد پسند خیلی از مدیران فعال فوتبال ایران نیست و اختلافاتی که در این زمینه شکل گرفته باعث قطع همکاری می‌شود.

در مورد محمد علیپور که چندی پیش به عنوان مدیرعامل تراکتور منصوب شد هم اینطور شنیده شده که اختلافات میان او و زنوزی چند وقتی است که شکل گرفته و در نهایت منجر به قطع همکاری شده است.

زنوزی از مذاکره با بازیکنان و جذب یکی از آنها بدون جویا شدن رأی و نظر خودش گلایه داشت و از طرفی محمد علیپور هم به عنوان یک مدیر با سابقه روشن در ورزش عنوان کرده بود که وظایف و حوزه اختیارات مدیرعامل مشخص است و به این دلیل که باید پاسخگوی مواردی که مربوط به مدیرعامل یک باشگاه می‌شود باشد، خیلی تمایلی به دخالت از بالا در این موارد ندارد.

در این میان عدم رضایت زنوزی از عملکرد علیپور در نقل و انتقالات و جذب بازیکنان هم مزیر بر علت شد تا طرفین عطای همکاری را به لقایش ببخشند و مدیرعامل تراکتور نامه خداحافظی خود را رسانه‌ای کرد.

گفته می‌شود در این میان اطرافیانی قصد داشتند با پا درمیانی مانع این قطع همکاری شوند و با جلب نظر زنوزی برای ادامه همکاری با او کاری کنند با استعفایش مخالفت شود ولی استفاده از عنوان "هوای مه آلود" در متن منتشر شده از سوی علیپور موجب ناراحتی شدید زنوزی شد و امکان هر نوع پادرمیانی در این مورد را گرفت.

 

تراکتور محمد علیپور محمدرضا زنوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر