کد خبر: 995739 A

پایان دور نخست رقابت‌های متمرکز والیبال؛

در شرایطی که مسابقه با کمترین حاشیه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد اما اتفاقاتی در کنار زمین و در جایگاه ویژه سالن فدراسیون رخ داد که چندان زیبنده والیبال نبود.

به گزارش ایلنا، 14 تیم حاضر در تهران، دور نخست رقابت‌های متمرکز خود را در تهران برگزار کردند تا رقابت‌ها به هفته دهم خود برسد.

رقابت‌هایی که به خاطر شرایط کرونایی کشور در تهران و سالن فدراسیون و حجاب برگزار شد تا تهدیدهای این ویروس کمتر باشد.

در روز آخر این دور هم شش بازی برگزار شد و سپاهان با نهمین بردی که به دست آورد، با یک بازی بیشتر به صدر جدول رفت و سایپای مدعی یک باخت دیگر را تجربه کرد.

در شش بازی که در روز سوم رقابت‌های متمرکز با استراحت فولاد سیرجان و آذرباتری برگزار شد، تیم‌های لبنیات هراز آمل، پیکان، شهرداری ارومیه، شهداب، شهرداری ورامین و هورسان برابر رقبای خود به پیروزی رسیدند.

هفتمین باخت پیکان به سپاهان، باخت سایپا به شهداب و البته مصدومیت جدی میرزاجانپور از اتفاق‌های مهم این هفته بود.

 

میرزا جراحی شد

مجتبی میرزا جانپور که در جریان رقابت سپاهان و پیکان در روز پنجشنبه از ناحیه آشیل پا مصدوم شده بود، روز گذشته پایش را به تیغ جراحان سپرد.

میرزا که در ست چهارم دیدار با پیکان دچار مصدومیت آشیل و پارگی آن شد، روز جمعه توسط محمدرضا میعاد و در بیمارستان میعاد جراحی شد.

طبق اعلام مسئولان سپاهان دوران دقیق دوری میرزا از میادین پس از عمل و آزمایشات پزشکی مشخص خواهد شد. میرزا جانپور که فصل گذشته را در شهرداری ورامین توپ زده بود، امسال به سپاهان پیوست و یکی از مهره‌های مؤثر و کلیدی رحمان محمدی راد در این تیم به حساب می‌آمد.

 

نتایج کامل هفته دهم:

شهرداری گنبد صفر – لبنیات هراز آمل ۳

(۲۱ بر ۲۵، ۱۶ بر ۲۵ و ۱۸ بر ۲۵)

فولاد مبارکه سپاهان ۳ – پیکان تهران صفر

(۲۵ بر ۱۷، ۲۶ بر ۲۴ و ۲۵ بر ۲۱)

شهرداری ارومیه ۳ – راه‌یاب ملل کردستان یک

(۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۱)

سایپا تهران یک – شهداب یزد ۳

(۲۵ بر ۲۳، ۲۳ بر ۲۵، ۲۲ بر ۲۵ و ۲۴ بر ۲۶)

خاتم اردکان یک – شهرداری ورامین ۳

(۲۰ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۰، ۲۳ بر ۲۵ و ۲۲

بر ۲۵)

هورسان رامسر ۳ – شهرداری قزوین یک

(۲۵ بر ۱۶، ۱۷ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵

 بر ۲۰)

 

از بیرون کردن والیبالی‌ها تا دعوابر سر تماشاگر

دور نخست رقابت‌های متمرکز لیگ والیبال در حالی به پایان رسید که اگرچه در اکثر موارد بدون مشکل بود اما حواشی خاص خودش را هم داشت. چیزی شبیه به ماجرایی که در حاشیه رقابت بین شهداب و سایپا اتفاق افتاد.

در شرایطی که مسابقه با کمترین حاشیه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شد اما اتفاقاتی در کنار زمین و در جایگاه ویژه سالن فدراسیون رخ داد که چندان زیبنده والیبال نبود.

با توجه به حساسیت و جذابیت این مسابقه تعدادی از کارشناسان، پیشکسوتان و اهالی والیبال با استفاده از ماسک و با رعایت فاصله اجتماعی در جایگاه ویژه حضور داشتند تا این مسابقه را از نزدیک تماشا کنند. اواسط این مسابقه برخی افراد که مشخص نبود چگونه سر از والیبال در آورده بودند با رفتاری عجیب و ناپسند موجب ناراحتی اعضای خانواده والیبال شدند.

رحمان محمدی‌راد بازیکن و مربی سابق تیم ملی، محمد خمسه بازیکن و مربی سابق تیم ملی، عباسعلی میرحسینی بازیکن و مربی سابق تیم ملی و مدیر عامل باشگاه شهداب، علی عروجی سرپرست سابق تیم ملی و مدرس فدراسیون، حمید حق‌بین داور بین‌المللی، علیرضا طلوع‌کیان مربی بین‌المللی و مربی تیم ملی، رضا خان محمدی پیشکسوت والیبال و دو روزنامه‌نگار پیشکسوت این رشته در جایگاه ویژه حضور داشتند که با رفتاری به دور از اخلاق به بهانه ویروس کرونا آنها را از جایگاه ویژه خارج کردند تا 4 نفر غیروالیبالی بتوانند راحت کنار هم بنشینند.

ضمن اینکه در حاشیه دیدار تیم‌های شهرداری ورامین و خاتم اردکان هم اختلاف‌ها و درگیری‌‌هایی بین احسن‌الله شیرکوند، یکی از قدیمی‌ترین بازیکنان کنونی لیگ برتر والیبال با برخی مسئولان سالن در مورد اندک هواداران ورامینی رخ داد. طبق قانون کمیته رویدادها و مسابقات فدراسیون، هر تیم می‌توانست 15 نفر را به عنوان هوادار معرفی کند تا بتوانند در سالن مسابقه حاضر شوند اما گویا برخورد مناسبی با میهمان‌های تیم شهرداری ورامین انجام نشد.

نکته عجیب ماجرا آنجایی است که تمام این اتفاقات در حضور شهرام عظیمی، رئیس کمیته رویدادها و مسابقات فدراسیون والیبال رخ داد اما او هیچ واکنشی نداشت. برخی‌ها اعتقاد دارند که عظیمی والیبالی نیست و طبیعی است که قهرمانان و پیشکسوتان والیبال را نشناسد.

در هنگام وقوع چنین مواردی است که لزوم حضور افراد والیبالی در کنار مدیران برگزار کننده حس می‌شود. در چنین شرایطی لازم است که در کنار برگزاری منظم و دقیق رقابت‎‌ها، ملاحظاتی از این دست هم در دستور کار قرار گیرد تا حرمت و احترام اهالی والیبال حفظ شود.

رقابت های متمرکز والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر