کد خبر: 994500 A

رییس سازمان لیگ کشتی خبر داد:

با توجه به لغو مسابقات قهرمانی جهان 2020 دور برگشت لیگ‌برتر کشتی از اول آذرماه آغاز خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از  روابط عمومی سازمان لیگ کشتی، پیش از این سازمان لیگ کشتی برنامه مسابقات دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی را در دو طرح اعلام کرده بود. از آنجایی که اتحادیه جهانی کشتی رسما اعلام کرده مسابقات قهرمانی جهان در سال 2020 برگزار نمی شود، رییس سازمان لیگ کشتی از آغاز دور برگشت لیگ بیستم از اول آذرماه خبر داد.

عبدالمهدی نصیرزاده با تایید این خبر گفت: طی هفته های اخیر بارها به تیم ها و کشتی گیران اعلام کردیم که آمادگی خود را حفظ کنند چون در صورت لغو مسابقات قهرمانی جهان بلافاصله مسابقات لیگ آغاز خواهد شد. برنامه دور برگشت را هم چند روز قبل به باشگاهها ابلاغ کردیم و حالا که اتحادیه جهانی تصمیم به لغو مسابقات جهانی گرفته، همان طرح اول را اجرا می کنیم.

وی افزود: بر همین اساس مسابقات دور برگشت لیگ برتر کشتی فرنگی از اول آذرماه با برگزاری مراسم وزن‌کشی آغاز خواهد شد و رقابت‌های گروه الف طی روزهای 2 و 3 آذرماه برگزار می‌شود. مسابقات گروه ب لیگ برتر کشتی فرنگی و گروه های الف و ب لیگ برتر کشتی آزاد هم طبق برنامه برگزار خواهد شد. 

رییس سازمان لیگ کشتی در ادامه گفت: همانطور که در دور رفت پروتکل های بهداشتی به خوبی اجرا شد، در دور برگشت هم فدراسیون و سازمان لیگ کشتی تاکید زیادی به رعایت پروتکل های بهداشتی خواهند داشت. قبلا هم اعلام کرده بودیم که اولویت ما سلامتی ورزشکاران است. 

نصیرزاده در پایان عنوان کرد: تمامی مسابقات به صورت متمرکز و به میزبانی سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار می‌شود و تیم‌ها باید قبل از حضور در رقابت‌ها تست کرونا را پشت سر بگذارند. 

لیگ کشتی سازمان لیگ کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر