کد خبر: 993031 A

تیم‌های لیگ برتری با تغییرات زیادی لیگ بیستم را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مسابقات لیگ بیستم بعد از تعطیلی ۴ ماهه سرانجام جمعه و شنبه جاری در حالی برگزار شد که بسیاری از تیم‌های لیگ برتری شاهد تغییر و تحول زیادی بودند و برخی از ستارگان تیم‌های لیگ برتری از تیم سابق خود جدا شدند.

از این رو به بررسی تیم منتخب جدا شدگان لیگ نوزدهم خواهیم پرداخت.

دروازه‌بان:

رشید مظاهری ( از تراکتور به استقلال)

سنگربان ملی پوش تراکتور بعد از حواشی فراوان قرارداد خود را بعد از یک سال حضور در تبریز فسخ کرد و در فصل نقل و انتقالات راهی استقلال شد. باشگاه تراکتور نسبت به این اقدام مظاهری واکنش نشان داد و از او شکایت کرد اما مظاهری تبرئه شد. اگر چه پنجره استقلال همچنان بسته است اما با باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم مظاهری رقابت جذابی با حسینی در قفس توری استقلال خواهد داشت.

مدافع وسط: 

شجاع خلیل زاده (از پرسپولیس به الریان)

مدافع محبوب سرخ‌پوشان بعد از موفقیت با پرسپولیس در قهرمانی لیگ نوزدهم و کسب جواز حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا سرانجام بعد از مدت‌ها به تیم ملی دعوت شد. اما شجاع خلیل زاده در حالی که ابه نظر می‌رسید لیگ بیستم را در لباس سرخ‌پوشان تجربه کند. اما قرارداد خود را با این تیم فسخ کرد و راهی الریان قطر شد تا این مدافع ملی پوش به جرگه لژیونرهای فوتبال ایران بپیوندد.

مدافع وسط :

حسین مرادمند ( از شهرخودرو به استقلال)

مرادمند مدت‌ها مورد توجه سرخابی‌هایی پایتخت قرار داشت. او در فصل نقل و انتقالات با هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال مذاکره کرد در نهایت شاگرد محمود فکری در استقلال شد.

مدافع وسط:

ایمان سلیمی ( وضعیت نامشخص)

ایمان سلیمی بعد از اتمام لیگ نوزدهم قرارداد خود را با تراکتور فسخ کرد تا فصل بعد لژیونر شود. در این میان با جدا شدن شجاع خلیل زاده سرخ‌پوشان به دنبال آن بودند تا سلیمی را به خدمت بگیرند. اما به توجه به جذب ۷ سهمیه لیگ برتری پرسپولیس حداقل تا نیم فصل نمی‌تواند سلیمی را به خدمت بگیرد.

هافبک وسط :

علی کریمی ( از استقلال به القطر)

با پایان لیگ نوزدهم قرارداد علی کریمی هافبک طراح آبی پوشان با استقلال به پایان رسید و این هافبک ملی پوش اعلام کرد که از استقلال جدا خواهد شد. کریمی که ابتدا به نظر می‌رسید راهی فوتبال اروپا و لیگ ترکیه شود سرانجام با عقد قراردادی راهی لیگ ستارگان قطر و تیم القطر شد.

هافبک وسط:

رضا اسدی ( از تراکتور به پولتن اتریش)

هافبک ۲۴ ساله تراکتور فصل گذشته در حالی که استقلال و پرسپولیس به دنبال جذب او بودند سر از تراکتور در آورد. او بعد از یک فصل نمایش فوق العاده در تبریز درحالی که زمزمه حضور او در استقلال به گوش می‌رسید راهی فوتبال اروپا و بوندسلیگا اتریش شد تا برای پولتن اتریش بازی کند.

هافبک راست:

دانیال اسماعیلی فر( از ذوب‌آهن به سپاهان)

اسماعیلی فر در حالی که در لیست یحیی گل محمدی برای پرسپولیس در لیگ بیستم حضور داشت به یک بار سر از سپاهان در آورد تا این هافبک همچنان فوتبال خود را در دیار نصف جهان ادامه دهد. اسماعیلی فر نخستین خبر سپاهان در فصل نقل و انتقالات بود.

هافبک چپ:

مهدی ترابی ( از پرسپولیس به العربی قطر)

مهدی ترابی در لیگ نوزدهم موفق به زدن ۱۱ گل شد و در بسیاری از دیدارهای حساس پرسپولیس موفق شده بود گره گشایی کالدرون و یحیی گل محمدی باشد تا نقش بسزایی در پوکر پرسپولیس در قهرمانی داشته باشد. ترابی با توجه به بندی در قرارداد خود بعد از اتمام لیگ نوزدهم قراردادش با سرخ‌پوشان را فسخ کرد و راهی لیگ ستارگان قطر شد تا هم بازی مهرداد محمدی در العربی قطر باشد.

هافبک تهاجمی:

سعید واسعی ( از پیکان به تراکتور)

واسعی که یکی از بهترین پاسورهای لیگ نوزدهم بود. بارها از علاقه خود به حضور در استقلال خبر داد. آبی پوشان پایتخت نیز علاقه مند به جذب وی بودند اما با توجه به مبهم بودن نوع فسخ قرارداد او با پیکان، استقلال ریسک نکرد و او را به خدمت نگرفت. تا این هافبک ۲۵ ساله راهی تبریز شود و به تراکتور بپیوندد.

مهاجم :

علی علی‌پور ( از پرسپولیس به ماریتیمو)

مهاجم ۲۴ ساله سرخ پوشان که دو فصل پیش موفق به کسب عناون آقای گل شده بود، در لیگ نوزدهم موفق به زدن ۱۲ گل و دادن ۵ پاس گل شده بود. علی‌پور در حالی که به نظر می‌رسید به دنبال تمدید قرارداد خود با پرسپولیس باشد بعد از ۶ سال حضور در این تیم از جمع سرخ‌پوشان جدا شد و راهی لیگ پرتغال شد تا در ماریتیمو توپ بزند.

مهاجم:

شهریار مغانلو ( از پیکان به سانتا کلارا)

مغانلو پایین تر از شیخ دیاباته با ۱۳ گل زده در رتبه دوم برترین گلزنان لیگ نوزدهم قرار گرفت. مهاجم سابق پیکان که در لیست یحیی گل محمدی در لیگ بیستم نیز حضور داشت. بعد از جدایی از پیکان همچون علی‌پور راهی لیگ پرتغال شد تا در سانتا کلارا بازی کند.

در این تیم منتخب ۶ بازیکن درحالی از تیم‌های سابق خود در لیگ برتر جدا شدند که موفق شدند لژیونر شوند. در این لیست ۶ نفره ۳ نفر راهی فوتبال اروپا و ۳ نفر دیگر راهی لیگ ستارگان قطر شدند.

استقلال پرسپولیس علی کریمی لیگ برتر تراکتور پیکان علی علیپور مهدی ترابی رشید مظاهری رضا اسدی حسین مرادمند دانیال اسماعیلی فر ایمان سلیمی سعید واسعی شهریار مغانلو شجاع خليل‌زاده لیگ خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر