کد خبر: 992216 A

باشگاه ذوب آهن در اعتراض به تصمیمات داور بازی با فولاد بیانیه صادر کرد.

به گزارش ایلنا، روز گذشته ذوب آهن در حالیکه فاصله ای تا برتری مقابل فولاد نداشت با تصمیم بحث برانگیز داور مسابقه در اعلام ضربه پنالتی به سود تیم خوزستانی در ثانیه‌های پایانی مسابقه کارش به تساوی کشید. ذوبی ها در اعتراض به اشتباهات داوری بیانیه زیر را منتشر کردند:

«ذوب‌آهن قربانی همیشگی اشتباهات داوری

در نودوچهارمین دقیقه از  هفته نخست بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، تیم ذوب‌آهن باز هم پدیده هولناک اشتباهات داوری را تجربه کرد، داستان تلخی که در طول فصل گذشته بیش از 10 امتیازی که با خون دل و صرف هزاران نفر - ساعت وقت و صدها میلیاردها ریال هزینه  به دست آمده بود، از این تیم گرفت.

در مسابقات گروهی ورزش‌های قهرمانی مانند فوتبال آنچه نمایان است و در معرض دید همگان قرار دارد، همچون کوه یخ تنها شاید درصد ناچیزی از واقعیت اتفاقات است. در حالی که بخش عمده آن از دیده‌ها مخفی است. برای اینکه یک تیم فوتبال مهیای حضور در مسابقات شود، گروه عظیمی از نیروهای اجرایی، کارمندان باشگاه، هیئت و فدراسیون فوتبال هفته‌ها و ماه‌ها به طور شبانه‌روزی دوندگی می‌کنند. از سوی دیگر کادر فنی و بازیکنان تیم نیز در یک پروسه طاقت‌فرسا از تمرینات مستمر خود را آماده مسابقات می‌کنند تا روز موعود فرا برسد و همه این زحمات و بنایی که خشت خشتش حاصل خون دل و صرف بودجه و تلاش صدها نفر می‌باشد، با یک سوت اشتباه فرو می‌ریزد و به ویرانه مبدل می‌شود و اینگونه که دیدیم و همه کارشناسان و پیشکسوتان نیز اذعان داشتند؛ به راحتی آب خوردن، سوت‌های اشتباه داوری آتش به خرمن 50 ساله زحمات مجموعه‌ای با افتخارات و سابقه باشگاه ذوب‌آهن می‌زند. باشگاهی که چشم امید هزاران هوادار و کارگر کارخانه ذوب‌آهن که در خط مقدم جبهه صنعت و تحت سخت‌ترین شرایط و دمای جانسوز کوره‌های ذوب‌آهن مجاهدانه تلاش می‌کنند و با برد این تیم دلگرم و شاد می‌شوند و با چنین کم‌لطفی‌هایی، زخمی دیگر بر جسم و جان زحمتکش‌شان می‌نشیند!

در امثال الحکم فارسی  ضرب‌المثل زیبایی داریم با این عنوان که «سالی که نکوست از بهارش پیداست».

امیدواریم که این مَثَل زیبا در سرآغاز لیگ بیستم برای شیوه داوری مسابقات تیم فوتبال ذوب‌آهن صدق نکند. امیدواریم این هراس و سایه سیاه ترس و ناامیدی که بر سر هواداران و مردم شریف ورزش‌دوست اصفهان مبنی بر وجود اراده‌ای سیستماتیک بر ناداوری‌های مستمر برای نابودی تیم ذوب‌آهن سایه افکنده، تنها حدس و گمان باشد و پس از این شاهد قضاوت عادلانه و اجرای شعار کنفدراسیون فوتبال آسیا، مبنی بر بازی جوانمردانه از سوی نهاد داوری فوتبال در میهن عزیز اسلامی‌مان و به ثمر رسیدن تلاش هزاران نفر- ساعت و هزینه‌های مصروف شده در عرصه فوتبال کشورمان و رشد و کمال روزافزون آن باشیم؛ به امید روزی که همه ارکان فوتبال از فدراسیون تا باشگاه‌ها دست در دست هم برای اعتلای فوتبال‌مان تا رسیدن به قله‌های آسیا کوشش نمایند».

 

لیگ برتر فوتبال ذوب آهن اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر