کد خبر: 989757 A

پیشسکوت فوتبال از رئیس پیشین فدراسیون فوتبال انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت و گو؛ نادر فریاد شیران در ارتباط تلفنی با برنامه " ورزش و بدون ویرایش " اظهار کرد: احترام پیشکسوتان در ورزش‌ها و فدراسیون‌های مختلف حفظ می‌شود اما این افراد در فوتبال کشور کاملا فراموش شده هستند.

وی افزود: در زمان آقای دادکان یک اتاق برای پیشکسوتان ایجاد شد اما به لطف آقایان کفاشیان و تاج همان یک اتاق هم از پیشکسوتان گرفته شد. متاسفانه همه باشگاه به خصوص استقلال و پرسپولیس برای مراسم‌های خود یک کمیته پیشکسوتان ایجاد می‌کنند که حالت نمادین دارد و در تصمیم گیری‌ها به هیچ وجه با آنها مشورت نمی‌کنند.

این پیشکسوت فوتبال کشور دلیل کنار گذاشتن افراد با تجربه را بالا بودن دانش آنها دانست و عنوان کرد: یک پیشکسوت، اطلاعات جامعی از رشته و افراد حوزه خود دارد؛ افرادی که ظاهر و حتی کلام خود را تغییر می‌دهند و برای این که در موقعیت و جایگاه خود باشند ناچار به حذف پیشکسوتان هستند.

فریاد شیران با تاکید بر این که ورزشکاران حرفه‌ای، سیاسی نیستند، اظهار کرد: افرادی که در منصب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گمارده می‌شوند به نوعی سرباز و کارمند وزیر یا شخصی هستند که آنها را برگزیده است و باید برای پیشبرد اهداف مافوق خود گام بردارند.

وی در بخش دیگری از برنامه ورزش بدون ویرایش رادیو گفت وگو به شرایط متلاطم باشگاه پرسپولیس اشاره کرد و گفت: این تیم کمتر از یک ماه دیگر باید در بازی فینال جام باشگاه‌های آسیا حاضر شود اما به دلیل ضعف مدیریتی سطح کلان ورزش کشور، وضعیت نامطلوبی در هیئت مدیره و شرایط بین المللی خود تجربه می‌کند.

این مربی فوتبال ادامه داد: وضعیت باشگاه استقلال هم به این گونه است، به طوری که چندین مدیرعامل به فاصله زمانی دوماه از یکدیگر منصوب شده‌اند. در حال حاضر به دنبال این هستند که آقای مددی را هم برکنار کنند و شخص دیگری را به جای او به مدیرعاملی استقلال منصوب کنند.

فریاد شیران با تاکید بر این که تعداد پیشکسوتان تحصیل کرده برای اداره باشگاه زیاد است، عنوان کرد: متاسفانه وزارت ورزش و جوانان به دنبال فرد باتجربه و کاربلد نیست بلکه شخصی را می‌خواهد که گوش به فرمان اوامر مدیران ارشد باشد.

وی، پرونده آقای تاج در فدراسیون فوتبال را سیاه خواند و اظهار کرد: اگر همین شخص با بدهی میلیاردی برای مجمع کاندیدا شود بالاترین رای را به دست خواهد آورد چرا که افرادی را در مناصب مختلف از رئیس هیئت‌ها تا کوچکترین عضو آن، نشانده که تابع خود او باشند.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تهران در پایان مصاحبه تلفنی با رادیو گفت وگو با تاکید بر این که فدراسیون فعلی برای فوتبالی‌ها نیست، عنوان کرد: مجمع واقعی باید پارلمان فوتبال باشد و در کشوری با این جمعیت و علاقمند به فوتبال باید مجمع بزرگی وجود داشته باشد.

 

فدراسیون فوتبال مهدی تاج نادر فریادشیران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر