کد خبر: 988215 A

مدیرعامل سابق تراکتور صحبت های مهمی در برنامه زنده تلویزیونی مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، مصطفی آجرلو، مدیرعامل سابق تراکتور و پاس تهران در برنامه زنده تلویزیونی ورزشگاه به صحبت در مورد مسائل روز فوتبال پرداخت و در خصوص حضور سیاست در ورزش گفت: یکى از مشکلات فرایند حاصل از نگاه سیاسى به فوتبال است البته منظور من خودم نیستم اما در انتخابات شعار شایسته سالارى مطرح مى شود و بعد مى پرسند چه کسى با ما بود و چه کسى نبود. اگر در انتخابات براى آنها پوستر مى چسباندى به شما سهم کار مى دادند اما در جمهورى اسلامى مبنا تعهد و تخصص است. سوال اصلى این است که چرا سیاسیون در فوتبال دخالت مى کنند؟  حاصل بار منفى این دخالت را امروز در ورزش کشور مى بینیم. نه فقط این دولت بلکه دولت هاى گذشته هم در فوتبال دخالت کردند و باعث شده اند فوتبالى ها مستقل نباشند. باشگاههاى ما بنگاه هاى اقتصادى هستند که مى تواند درامدزایى کنند و فوتبال ما ثروت بزرگى دارد. اگر فوتبال دست اهالى خودش بود امروز هیچ پرونده بدهى نداشت.

وی افزود: اگر به آقای مصطفوی، فتح الله زاده، دادکان، کاشانی و دیگر دوستانی که در فوتبال این کشور زحمت کشیدند احترام نگذاریم و از حضورشان ممانعت کنیم به فردی مثل رسول پناه میرسیم. من شنیدم پیشکسوتان پرسپولیس خواهان انتخاب آقاى دادکان هستند. چه ایرادى دارد؟ آقاى دادکان در این تیم بازى کرده در فدراسیون مدیریت کرده، تجربه و کارنامه قابل دفاعى دارد، یعنى رسول پناه از دادکان انتخاب بهترى بود؟ چرا نباید دادکان مدیرعامل پرسپولیس شود؟ چرا از امثال على دایى، على کریمى، فرهاد مجیدى یا مهدوى کیا استفاده نمى شود؟ مشکلات فوتبال با دو اقدام حل مى شود، اول عدم دخالت سیاسى و دولت‌ها در انتخابات فدراسیون فوتبال، دوم واگذارى باشگاه‌ها بر اساس الگوى مناسب و به صورت تعاونى یا سهامى به شکلى که مردم و هواداران باشگاه‌ها در آن سهیم باشند.

آجرلو اضافه کرد: فوتبال و ورزش ما فقط پرسپولیس و استقلال نیست. چرا به سایر باشگاهها توجه نمى شود؟ هواداران شاهین و ملوان حقى ندارند؟ باید سرنوشت فوتبال توسط فوتبالى ها رقم بخورد. آقاى علینژاد در ووشو تخصص دارد نمى تواند براى فوتبال تصمیم بگیرد. آقاى سلطانى فر متولى ورزش کشور است. من در پاسخ به کسانى که مى گویند فوتبال امنیتى است مى گویم به هیچ وجه اینطور نیست. فوتبال زمانى امنیتى مى شود که در آن دخالت سیاسى مى کنیم. زمانى امنیتى مى شود که آقاى رسول پناه از آن ادبیات زشت استفاده مى کند. حرف ما این است که ورزش را رها کنید، بگذارید نفس بکشد.من تا به حال ندیده بودم کریم باقرى حرفى بزند. اینبار دیدى او هم نوشته آقاى رسول پناه خداحافظى کن. چه کارى کرده اید که باقرى هم اعتراض مى کند؟ رسول پناه چون رئیس حوزه انتخاباتی یک شخص در یک جایی بوده که در حال حاضر هم حضور دارد به مدیریت پرسپولیس رسیده است. آیا این ملاک مدیریت در ورزش است؟

وی در مورد اینکه آیا خودش هم از سیاسیونی است که به ورزش ورود کرده گفت: کسى من را به عنوان یک شخصیت سیاسى نمى شناسد و به عنوان یک فرد فعال در فوتبال شناخته مى شوم چون سال ها در این حوزه کار کردم. من اگر بتوانم به فوتبال کمک کنم آمادگى حضور در انتخابات را دارم به شرط آنکه دخالت نشود و بگذارند فوتبالى ها سرنوشت خودشان را رقم بزنند. همه اهالى فوتبال باید دور هم جمع شوند و براى این کار کمک کنند. آقاى تاج، کفاشیان ، دادکان و همه فوتبالى ها اختلافات را کنار بگذارند و دست در دست هم کمک کنند. در این صورت مى توان گره ها را باز کرد. دولت هم نقش حمایتى داشته باشد همچنین مجلس در حوزه قانونگذارى حمایت و کمک کند.

آجرلو خطاب به اعضاى مجمع فدراسیون فوتبال گفت: به اعتقاد من فوتبال به یک انقلاب و تحول نیاز دارد. مجمع در واقع پارلمان فوتبال است و اعضاى مجمع باید نسبت به وظیفه خودشان احساس تکلیف کنند. در واقع سرنوشت و آینده فوتبال در دست آنهاست. آنها باید با احساس وظیفه و دقت تصمیم بگیرند.  به دوستانى که براى اصلاح و تصویب اساسنامه تلاش کردند تبریک مى گویم. به طور کلى من از هر چیزى که موجب استقلال فوتبال شود حمایت مى کنم.تعداد اعضاى مجمع افزایش یافته و به حدود ٩٠ نفر رسیده، به اعتقاد من اگر تا ١٢٠ نفر هم برسد جا دارد. فوتبال نیاز به یک تحول دارد، نیاز به ورود نیروهاى جوان و توانمند همچنین استفاده از خود فوتبالى ها.

او در پایان در خصوص محرومیت سعید آذرى گفت: اگر موضوع محرومیت ایشان این است که دو مصاحبه تند علیه شما انجام داده این حکم قابل قبول نیست اما اگر مسئله چیز دیگرى است آن را در ویترین شیشه اى مقابل مردم قرار بدهید تا قضاوت کنند. آذرى در ذوب اهن و فولاد کارنامه خوبى داشته و حالا هم مسابقات آسیایى را در پیش دارد.

پرسپولیس فوتبال ایران مصطفی آجورلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر