کد خبر: 982875 A

با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا دوحه قطر رسما میزبان فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ شد.

به گزارش ایلنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما اعلام کرد، دیدار نهایی لیگ قهرمانان آسیا روز شنبه 29 آذر (19 دسامبر) به میزبانی دوحه قطر برگزار خواهد شد.

بر این اساس فینال آسیا در روز 22 دسامبر (29 آذرماه) در دوحه برگزار می‌شود. تیم پرسپولیس ایران با شکست النصر عربستان در بازی فینال غرب آسیا به این مرحله راه پیدا کرده است و در انتظار برگزاری مسابقات شرق آسیا خواهد بود تا با رقیبش آشنا شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هفته گذشته تقویم کامل دیدارهای باقیمانده چهار گروه چهار تیمی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ (منطقه شرق) که از روز چهارشنبه ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۹ در چهار استادیوم در قطر برگزار خواهند شد را منتشر کرد.

در این تقویم، دیدارهای هر گروه به تفکیک مشخص شده که شامل دیدارهای عقب افتاده دو هفته اول تیمهای جینی، دو هفته برگزار شده در بهمن ماه ۱۳۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) و چهار هفته باقیمانده است که از ۲۸ آبان ماه تا ۲۳ ۲۳ آذر ماه (۱۸ نوامبر تا ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰) ادامه دارد.

در جمع چهار باشگاه چینی حاضر در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) تنها «پکن اف.سی.» یک بازی انجام داده و دو دیدار نخست سه تیم دیگر چینی و دیدار دوم «پکن اف.سی.» بدلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور به تعویق افتاده بود. به همین دلیل، هفت دیدار عقب افتاده چهار باشگاه چینی طی روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان و اول و دوم آذر ماه انجام خواهند شد تا سرانجام تمامی شانزده تیم شرق آسیا، روز سوم ‌مسابقات مرحله گروهی را از روز سه شنبه سوم آذر ماه در قطر از سر بگیرند. دیدارهای چهار گروه لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) روز جمعه ۱۴ آذر ماه بپایان خواهند رسید.

 مراحل یک هشتم نهایی، یک چهارم نهایی و نیمه نهایی منطقه شرق آسیا، بلافاصله پس از پایان دیدارهای مرحله گروهی از ۱۶ تا ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹ (۶ تا ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰) به صورت تک مسابقه برگزار می‌شود تا فینالیست منطقه شرق از میان ۱۶ تیم حاضر در قطر که نمایندگان کشورهای استرالیا، تایلند، چین، ژاپن، کره جنوبی و مالزی هستند، انتخاب شود.

تیم برتر منطقه شرق در روز شنبه ۲۹ آذر ماه (۱۹ دسامبر) برای تعیین سرنوشت نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ در یک تک بازی به مصاف نماینده برتر منطقه غرب؛ پرسپولیس ایران، خواهد رفت. این بازی در منطقه غرب آسیا برگزار خواهد شد.  

انتظار می‌رود که سه استادیوم جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که برای دیدارهای متمرکز منطقه غرب مورد استفاده قرار گرفته بودند، برای دیدارهای متمرکز لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) نیز مورد استفاده قرار گیرند. استادیوم‌های اجوکیشن سیتی، الجنوب و خلیفه، در کنار یک استادیوم دیگر میزبان ۴۶ بازی لیگ قهرمانان آسیا (منطقه شرق) خواهند بود.

با این احتساب میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ تا روز یکشنبه ۲۳ آذر ماه، در دو حد فاصل زمانی ۲۰ و ۲۶ روزه در مجموع ۸۲ بازی رقابت‌های گروهی و مراحل حذفی لیگ قهرمانان آسیا (مناطق شرق و غرب) را بصورت متمرکز برگزار خواهد نمود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا لیگ قهرمانان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر