کد خبر: 981684 A

مهاجم تیم ملی فوتبال گفت: اسکوچیچ حتی موقع صرف نهار و شام هم بین بازیکنان می آید و توضیح می دهد.

به گزارش ایلنا، مهدی طارمی درباره اردوی ملی پوشان در ازبکستان و ترکیه عنوان کرد: به خاطر شرایطی که در دنیا به وجود آمده و به خاطر کرونا، شرایط پروازی برای لژیونرها و بازیکنان لیگ کمی سخت بود. جمع کردن ملی پوشان در این شرایط دشوار بود. به همین دلیل با کمی تاخیر به اردو اضافه شدیم. به دلیل فرصت کمی که داشتیم، بیشتر به شکل تئوری توانستیم همدیگر را بشناسیم.

مهاجم تیم ملی ادامه داد: واقعیت این است که جو تیم ملی نسبت به گذشته و زمان حضور آقای ویلموتس عوض شده است. بازیکنان جدیدی که آینده مملکت هستند، به اردو آمده و به جمع بازیکنان باتجربه اضافه شده اند. در مجموع اردو جو خوبی داشت. علاوه بر این، بازیکنانی مثل جهانبخش، پورعلی گنجی و بیرانوند آسیب دیده و نتوانستند حضور داشته باشند. فکر می کنم هم کادر فنی از اردو راضی بود و هم بازیکنان از این اردو رضایت داشتند.

وی درباره پیروزی مقابل ازبکستان گفت: بازی خوبی انجام دادیم. اینکه سرمربی تیم ملی این شجاعت را داشت که آنچه خودش مدنظر دارد را پیاده کند، ستودنی است و حسن بزرگی محسوب می شود. اسکوچیچ به سیستم های گذشته اتکا نکرده و یک سیستم جدید را به تیم ملی آورده است. قاعدتا چند اردو طول می کشد نفرات جدید همدیگر را به خوبی بشناسند. خوشحالم بازی اول اسکوچیچ با پیروزی تیم ملی همراه شد.

طارمی درباره جلسات پی در پی اسکوچیچ با ملی پوشان در اردو گفت: به شدت مشتاق یاد دادن است و ما هم مشتاق یادگیری. او دیروز می گفت هر سوالی که دارید و هر جایی را که فکر می کنید متوجه نشده اید را در هر زمانی می توانید از من سوال کنید.

وی یادآور شد: اسکوچیچ انگیزه و انرژی مثبت زیادی دارد و همین را به بازیکنان منتقل می کند. ما هم سعی می کنیم این انرژی را در اردو مثبت و مثبت تر کنیم. اسکوچیچ حتی موقع صرف نهار و شام هم بین بازیکنان می آید و توضیح می دهد. اشتیاق زیادی به فعالیت دارد و برخلاف مربی قبل که اصلا برایش مهم نبود چه اتفاقی می افتد، با برنامه مباحث را پیش می برد.

مهاجم تیم ملی درباره کمپ ترکیه اظهار داشت: در ازبکستان بودیم که خبردار شدیم چند بازیکن مالی کرونا گرفته اند. به همین دلیل این سفر با مشکل روبرو شد و با کمی تاخیر وارد ترکیه شدیم. در ترکیه تمرینات منظمی داشتیم و دوشنبه شب خبر رسید متاسفانه بازیکنان مالی کرونا گرفته اند. طبق قوانین فیفا باید به ترکیه می آمدیم تا در صورتیکه شرایط برگزاری مسابقه مهیا می شد، به میدان می رفتیم.

مهاجم تیم ملی خاطر نشان کرد: برپایی این اردوها کمک بسیار خوبی برای تیم ملی است. قطعا شناخت مربی در این اردوها از بازیکنان بیشتر و بیشتر می شود. از دید من مسیر صعود به جام جهانی از دل چنین اردوهایی بیرون می آید.

طارمی در پایان گفت: خوشحالم در سال های اخیر به شکل مداوم در اردوهای تیم ملی حضور داشته ام. این برای من افتخار بزرگی است. تا جایی که توانستم بیشترین انرژی ام را برای موفقیت تیم ملی گذاشتم.از این به بعد هم تلاش می کنم برای تیم ملی بهترین باشم.

وی خاطرنشان کرد: از فدراسیون و به ویژه آقای نبی دبیرکل فدراسیون کمال سپاس را دارم که به رغم همه مشغله ها در اردوی ترکیه کنار ما حضور داشتند و این باعث دلگرمی ملی پوشان بود. در نهایت امیدوارم شر بیماری کرونااز سر همه دنیا کم شود و زندگی به روال عادی خود بازگردد.

تیم ملی ایران مهدی طارمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر