کد خبر: 979478 A

سرمربی تیم استقلال تهران گفت: ان‌شاءالله بتوانم انرژی خود را به باشگاه بدهم و با کمک همه فضای خوبی به وجود بیاوریم تا همه از این فضا لذت ببرند و استقلال را به جایگاه واقعی خودش برسانیم.

به گزارش ایلنا، محمود فکری پس از امضای قرارداد با استقلال تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشحالم دوباره به خانه خودم برگشتم. در ابتدای کار می‌خواهم از همه پیشکسوتان چه کسانی که الان در باشگاه مشغول کار هستند و چه کسانی که قبلاً در باشگاه بوده‌اند رخصت بگیرم. ان‌شاءالله بتوانم انرژی خود را به باشگاه بدهم و با کمک همه فضای خوبی به وجود بیاوریم تا همه از این فضا لذت ببرند و استقلال را به جایگاه واقعی خودش برسانیم.

سرمربی جدید استقلال درباره برنامه‌هایش برای این باشگاه گفت: مجددا از هیات مدیره و مدیریت باشگاه استقلال تشکر می‌کنم که من را قابل دانستند تا در خدمت این باشگاه باشم. ان‌شاءالله که بتوانیم با کمک همه مجموعه استقلال، هواداران، رسانه‌ها جایگاه واقعی استقلال را مجددا پیدا کنیم و استقلال را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم. اگر مشکل خاصی پیش نیاید از جمعه تمرینات را شروع می‌کنیم. یک سری مشکلات داخل تیم و در بین بازیکنان و در مجموعه بوده است.

او ادامه داد: ان‌شاءالله این مسائل را برطرف کنیم. استقلال باشگاه بزرگی است و بازیکنان بسیار خوبی را داشته و اگر نیاز باشد جذب می‌کنیم. جلو می‌رویم. باید خالصانه در خدمت تیم باشیم و همه وظایف‌مان را بدانیم. یعنی من به عنوان مربی وظایفم را بدانم و بازیکن و مدیریت هم وظایف‌شان را بدانند. اگر این اتفاق رخ بدهد مطمئنا با یک کار تیمی استقلال می‌تواند نتایج خوبی بگیرد و طرفدارانش را سربلند کند.

سرمربی استقلال درخصوص بازیکنانی که در هفته‌های گذشته جذب شده‌اند هم گفت: روی این بازیکنان شناخت داریم ولی قبل از اینکه ما بیاییم این بازیکنان با توجه به شرایطی که وجود داشت، جذب شدند. اگر باشگاه سهل‌انگاری می‌کرد و زمان را از دست می‌داد شاید همین بازیکنان هم می‌رفتند و کار سخت‌تر می‌شد. بازیکنانی که باشگاه استقلال جذب می‌کند مطمئنا باید بازیکنان خوبی باشند. ما روی آن‌ها دقیق‌تر می‌شویم. فکر نکنم مشکل خاصی باشد. این بازیکنان توانمند هستند. ان‌شاءالله کنار هم تیم خوبی را می‌سازیم و برای سربلندی استقلال تلاش می‌کنیم.

سرمربی استقلال درباره انتخاب دستیارانش توضیح داد: ما همان کادر فنی تیم نساجی را به اینجا می‌آوریم. آرش برهانی هم به ما اضافه می‌شود. مربی دروازه‌بان‌های نساجی خارجی است و نمی‌توانیم او را به استقلال بیاوریم. 

او در پاسخ به این پرسش که آیا بهزاد غلامپور به عنوان مربی دروازه‌بان‌های استقلال انتخاب می‌شود یا خیر هم، گفت: من غلامپور را خیلی دوست دارم و پسر خیلی خوبی است و ارتباط خیلی خوبی با هم داریم. فضا، فضایی است که کادر را عوض کنیم. ان‌شاءالله مربی دیگری برای دروازه‌بان‌ها می‌آوریم.

محمود فکری در واکنش به بیانیه اخیر باشگاه نساجی هم گفت:‌ من نمی‌خواهم زیاد به این قضیه بپردازم. من دو سال پیش که نفت مسجد سلیمان را به لیگ برتر آوردم، شروع کردم به بستن تیم و یک سری مسائل را دیدم و دوست نداشتم به هر قیمتی در نفت مسجد سلیمان با آن شرایطی که بود بمانم. یعنی لیگ برتر را رها کردم و به لیگ یک برگشتم. سال گذشته هم با آلومینیوم به توافقی رسیدم ولی رسمی نشد اما چون حرف زدم روی حرفم ماندم. همان موقع نفت مسجد سلیمان من را می‌خواست که من از آن‌ها خواستم با مدیریت باشگاه آلومینیوم صحبت کنند و رضایت اخلاقی بگیرند. ولی این اتفاق رخ نداد. چون حرف زده بودم و روی حرف ایستادم.

او ادامه داد: من سال‌های قبل هم می‌توانستم در لیگ برتر حضور داشته باشم. اگر پا روی حرفم می‌گذاشتم و یک سری بهانه‌ها می‌آوردم می‌توانستم سال‌های گذشته لیگ برتری بشوم ولی نخواستم اخلاقم را زیر پا بگذارم. باشگاه نساجی به من لطف داشته و من به لیگ برتر آمدم ولی مطمئنا محمود فکری به لیگ برتر می‌آمد. از آن طرف هم مطمئن هستم که محمود فکری یک روزی بالاخره به استقلال می‌آمد. حالا شاید کمی دیر یا زود داشت. زمان بازیگری‌ام هم همین اتفاق رخ داد. الان برای مربیگری هم دوباره از نساجی به استقلال آمدم. شاید این تقدیر باشد. 

فکری توضیح داد:‌ با آن بازی‌هایی که برای نساجی در فصل قبل مانده بود، هر آدم عاقلی بود شاید به این تیم نمی‌رفت چون بازی‌های بسیار سنگینی پیش رو بود. ۶ بازی خارج و ۴ بازی در داخل خانه بود. همه حریفان هم یا مدعی قهرمانی بودند یا برای بقا می‌جنگیدند. اگر نمی‌آمدم نساجی شاید امسال این تیم لیگ یکی بود. شک نکنید. به هر حال هر دو طرف به همدیگر سرویس دادیم. من ممنون این اتفاق هستم.

او همچنین درباره نگرانی‌های طرفداران استقلال گفت: بله هواداران نساجی نگران هستند ولی من تیمی را بستم که تا ۵ سال دیگر می‌تواند به نساجی خدمت کند. بازیکنانی را آوردم که هر کسی این کار را نمی‌توانست بکند. من در مجموع تیم بسیار خوبی را بستم و از آن طرف هم هوای کادر مدیریتی را داشتم. چون بودجه آنچنانی نداشتند ما با مبلغی تیم را بستیم که از مبلغ مورد نظر مدیریت نساجی هم کمتر بود. ولی تیم با کیفیتی را بستیم که در ۴ بازی دوستانه سه برد و یک مساوی به دست آوردیم. تیم از نظر فنی خوب است و طرفداران نساجی نگران نباشند. اگر یک مربی خوب انتخاب کنند نساجی در سال‌های آینده در لیگ برتر حرف‌های زیادی خواهد داشت.

دانلود فایل
استقلال تهران محمود فکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر