کد خبر: 977833 A

کارشناس حقوق فوتبال درباره رای پرونده عیسی آل کثیر و همینطور شایت باشگاه النصر عربستان صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، غلامرضا رفیعی در گفت و گو با برنامه گل طلایی رادیو جوان درباره رای AFC به عیسی آل کثیر اظهار داشت: در ماده ۵۸ آیین نامه انضباطی و اخلاق AFC حداقل مجازات ۶ ماه و ۱۰ هزار دلار است. چند سال گذشته تیم‌های فوتبال ملی و باشگاهی روانشناس، بدنساز، فیزیوتراپ و مشاوران حقوقی نیز همراه با خود می‌بردند. وظایف مشاوران حقوقی شرح تخلفات، تنبیهات، مجازات های انضباطی و اخلاقی قبل از شروع مسابقه است تا بازیکنان را توجیه کنند اما متاسفانه ما این اقدامات را انجام نداده ایم.

وی افزود: در اینکه عیسی آل کثیر هیچ سو نیتی نداشته شکس نیست چرا که بار ها به این صورت شادی خود را ابراز می‌کرده است. با وجود اینکه باشگاه پرسپولیس دفاعیه خوبی را ارائه داده است، AFC توجهی نکرده است اما باتوجه به اینکه تا مسابقه فینال حدود دو ماه فاصله است؛ پرسپولیس می‌تواند اقدامات لازم برای شکست این رای سنگین که شامل بازی های دوستانه و ملی نیز می‌شود را انجام دهد و به نظر من شانس شکست این رای را خواهد داشت.

رفیعی با اشاره به اینکه برخی رسانه‌های عرب‌زبان نمونه‌های دیگر این حرکات چشمی را منتشر کرده‌اند، گفت: تصاویری که این رسانه ها انتشار داده اند با حرکت آل کثیر متفاوت است چراکه آن بازیکنان از روی عمد و رو در رو بازیکن چشم بادامی را با توهین مخاطب قرار داده اند این در حالی است که حرکت آل کثیر رو به هیچ بازیکن ازبکی نبود همچنین ورزشگاه خالی از تماشاگران بود.

وی با تاکید بر اینکه مسئولین فدراسیون باید برای باشگاه‌ها تخلفات انضباطی آموزش داده می‌شد، بیان کرد: باتوجه به اینکه ۴ باشگاه از کشور ما راهی مسابقات بوده اند باید این مسائل آموزش داده می‌شد چراکه رعایت نکردن این موارد شیرازه یک تیم را از هم می پاشد.

رفیعی درباره اعتراض النصر عربستان به جذب بازیکن در زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس عنوان کرد: نامه ای که کمیته انضباطی برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد و بند ۴ ماده ۱۲۹ مکرر آیین نامه کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فیفا به گونه ای نوشته شده که محرومیت از جذب بازیکن از روز انقضا آن مهلت است. باشگاه پرسپولیس قبل از مهلت یک ماهه خود اقدام به جذب بازیکنان کرده است.

وی در پایان تصریح کرد: من این موارد را بررسی کرده‌ام و اشکالی به باشگاه پرسپولیس و سازمان لیگ فوتبال ایران وارد نیست اما النصر می‌خواهد از یک جمله در بند ۴ نامه کمیته انضباطی فیفا، سو استفاده کند.

پرسپولیس تهران عیسی آل کثیر غلامرضا رفیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر