کد خبر: 976640 A

بازگشت به دوحه بعد از ۲۴ سال؛

سرخپوشان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف النصر می‌روند.

به گزارش ایلنا، تیم‌های پرسپولیس ایران و النصر عربستان در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه فردا(شنبه) باید به دیدار هم بروند.

این، چهارمین رویارویی سرخپوشان تهرانی با نماینده عربستان است. در سه بازی قبلی ۲ برد نصیب تیم عربستانی شده و یک پیروزی به پرسپولیس رسیده است.

اولین بازی ۲ تیم در مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاه‌های آسیا در فصل ۱۹۹۷-۱۹۹۶ بود. جایی که در دوحه قطر تیم عربستانی با نتیجه سه بر ۲ از سد پرسپولیس گذشت. در آن مسابقه اوهنی کندی مهاجم غنایی النصر هر سه گل تیمش را به ثمر رساند و در سوی مقابل ادموند بزیک و خداداد عزیزی زننده ۲ گل پرسپولیس بودند. با این وجود در پایان پرسپولیس از گروه بالا رفت و النصر به خانه برگشت.

این ۲ تیم به مصاف هم نرفتند تا اینکه در سال ۲۰۱۵ در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اسیا به پست هم خوردند. بازی رفت در ریاض با برتری پرگل و سه بر صفر تیم میزبان به اتمام رسید. 

میرزجفسکی، استویانوف و علی راهب برای النصر موفق به گلزنی شدند. با این وجود در بازی برگشت پرسپولیس با تک گل مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی توانست به پیروزی دست پیدا کند و شکست دور رفت را جبران کند.

حالا بعد از حدود پنج سال بار دیگر این ۲ تیم به مصاف هم می‌روند و به سان ۲۴ سال قبل بازهم پیکارشان در زمینی بی طرف و مجددا در دوحه خواهد بود. شاگردان یحیی گل‌محمدی به دنبال این هستند تا با شکست حریف خود در تعداد بردها به تساوی برسند و خود نیز راهی مسابقه فینال شوند.

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا النصر عربستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر