کد خبر: 976570 A

رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان سال 2021 سال آینده به میزبانی کشور چین برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، فیفا اعلام کرده قرار است رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان سال 2021 به میزبانی چین و با 24 تیم برگزار شود. در همین راستا تعداد سهمیه تیم های آسیایی هم افزایش پیدا می کند.

2 تیم به صورت مستقیم در این رقابت‌ها حضور خواهند داشت و 1 تیم هم در پلی آف شرکت می‌کند. علاوه بر این‌ها چون کشور چین میزبان است، یک سهمیه هم به قهرمان سوپر لیگ چین اختصاص داده می‌شود. این رقابت‌ها از تاریخ 27 خرداد 1400 تا 13 تیر 1400 برگزار خواهد شد.

در دور جدید رقابت‌ها از قاره آسیا سه تیم می‌توانند حضور داشته باشند که در حال حاضر پرسپولیس به عنوان نماینده ایران این شانس را پیش روی خود می‌بیند که به بزرگترین رقابت سطح باشگاهی‌ در جهان صعود کند. سرخپوشان که فرداشب در فینال لیگ قهرمانان آسیا(منطقه غرب) به مصاف النصر عربستان می‌روند اگر موفق به شکست این تیم شوند یکی از سهمیه‌های آسیا برای رقابت‌های فصل آینده جام باشگاه‌ها جهان را به خود اختصاص می‌دهند و در غیر این صورت باز هم شانس خواهند داشت تا با بازنده فینال شرق آسیا رقابت کنند و در صورت برتری در این بازی صعود خود را مسجل کنند.

پس از کش و قوس‌های فراوان میان فیفا و یوفا سهمیه‌های هر قاره در آبانماه گذشته اعلام شد. روند انتخاب شرکت کنندگان در مسابقات پس از مشورت فیفا و شش کنفدراسیون تصمیم‌گیری می‌شود اما سهمیه هر قاره به شرح زیر تقسیم شده است:

CAF (آفریقا): 3 (به سه تیم برتر لیگ قهرمانان آفریقا 2020–2021 اختصاص داده می‌شود)

AFC (آسیا): 3 (فینالیست‌های لیگ قهرمانان آسیا 2020 به عنوان قهرمانان منطقه غرب و منطقه شرق و برنده بازی میان بازندگان مرحله نیمه نهایی)

یوفا (اروپا): 8تیم:(تا به حال تیم های بایرن مونیخ-پاریس سن ژرمن-لایپزیش-لیون-آتلانتا-بارسلونا-منچستر سیتی-اتلتیکو مادرید انتخاب شدند)

CONCACAF (آمریکای شمالی و مرکزی و کارائیب): 3

OFC (اقیانوسیه): 0/5

کونمبول (آمریکای جنوبی): 6

کشور میزبان: 0/5 (برنده سوپر لیگ چین 2020 که نیم سهمیه دارد و باید به مصاف نیم سهمیه اقیانوسیه برود)

5555

فیفا جام باشگاه‌های جهان جام باشگاه‌های جهان 2021
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر