کد خبر: 975621 A

پرسپولیس انتقام استقلال را می‌گیرد؟

پرسپولیس تهران امشب به مصاف تیمی خواهد رفت که هفته گذشته استقلال تهران را از پیش رو برداشت و به گربه سیاه جدید فوتبال ایران در آسیا تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال تهران در بازی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم پاختاکور ازبکستان رفت و با نتیجه دو بر یک از این تیم شکست خورد تا این نماینده ازبکستان باشد که راهی دور یک چهارم نهایی می‌شود. پاختاکور با قرعه کشی این مرحله امشب باید به مصاف تیم پرسپولیس، دیگر نماینده ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 برود. پاختاکور در بازی پیشین مقابل استقلال رکوردهایی را جابجا کرد که پرسپولیس اگر شب موفقی را در ورزشگاه اجوکیشن سیتی پشت سر بگذارد می‌تواند آن را بشکند.

استقلال به 3 نرسید

تا پیش از تقابل استقلال مقابل پاختاکور این تیم سابقه 5 بار حضور در مرحله یک هشتم نهایی را داشت تا با صعود از گروه خود این عدد را به 6 برساند. نکته جالب در این صعودهای استقلال این است که در این 6 بار صعود به مرحله یک هشتم نهایی و بازی در این مقطع از مسابقات آسیایی تنها 2 بار موفق به صعود و قرار گرفتن در جمع 8 تیم برتر این بازی‌ها شده است و با شکست برابر پاختاکور 2 استقلال نتوانست 3 شود.

پاختاکور و پرسپولیس؛ دهمین رویارویی

بازی استقلال و پاختاکور نهمین تقابل نمایندگان ایران با تیم‌های ازبکستانی در سال‌های اخیر بود که با شکست آبی‌های پایتخت بازهم طلسم نبردن آن‌ها نشکست. تا پیش از تقابل استقلال با پاختاکور تیم‌های ایرانی در 8 مصاف اخیر خودشان تنها یک برد توانسته بودند مقابل نمایندگان ازبکستانی به دست بیاورند. این پنجاه و ششمین بازی نمایندگان ایران با تیمی از کشور ازبکستان بود که با شکست استقلال از نظر آماری آنها حالا مقابل ما در برد 23 به 20 پیش افتادند و در این میان 13 بازی هم با تساوی تمام شد.

گربه سیاه جدید ایران در آسیا

با حذف الهلال عربستان به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در اردوی این تیم که به گربه سیاه تیم‌های ایرانی معروف است، پاختاکور به خوبی توانست علاوه بر اجرای این نقش رکورد نباختن‌های تیم‌های ازبک مقابل نمایندگان ایران را افزایش دهد. الهلال و پاختاکور تیم‌هایی هستند که نمایندگان ایران بیشترین شکست را برابر آنها در تاریخ لیگ قهرمانان داشته‌اند. تا پیش از این بازی الهلال و پاختاکور که تنها تیم هایی بودند که بیشترین شکست را به نمایندگان ایران در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا تحمیل کردند، هر دو از این حیث در عدد 13 مساوی بودند که باخت استقلال حریف ازبک را پیش انداخت و آن‌ها را در صدر و بالاتر از این نماینده عربستان قرار داد. پاختاکور تا پیش از این بازی مقابل نمایندگان ایران 13 برد، 4 باخت و 2 تساوی را تجربه کرد که با شکست استقلال این اعداد بازهم به نفع این تیم ازبک جا به جا شد. 

پرسپولیس انتقام استقلال را می‌گیرد؟

شاگردان یحیی گل محمدی برای صعود به مرحله یک هشتم نهایی در دور گروهی التعاون عربستان را از پیش رو برداشته بودند و به تازگی تیم تحت هدایت ژاوی هرناندز را هم با نتیجه یک بر صفر پشت سر گذاشتند. پرسپولیس که فصل گذشته در گروه D مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با پاختاکور همگروه بود به رتبه چهارم رسید و به همراه حریف امروزش نتوانست جواز صعود به مرحله حذفی را به دست بیاورد. پرسپولیس به عنوان تنها نماینده باقی مانده ایران در لیگ قهرمانان امشب این شانس را پیش رو دارد تا شکست استقلال در برابر تیم شوتا آلوارادزه را بگیرد و راهی بازی نیمه نهایی شود.

لیگ قهرمانان آسیا پاختاکور ازبکستان پرسپولیس تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر