کد خبر: 975413 A

داور مسابقه فردای پرسپولیس مقابل پاختاکور سابقه تصمیمات بحث برانگیز را دارد.

به گزارش ایلنا، پرسپولیس به عنوان تنها نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا که در مرحله یک چهارم نهایی حضور دارد باید فردا به مصاف پاختاکور ازبکستان برود.

پیش از این بازی یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در صحبت‌هایی اعلام کرده بود یکی از نگرانی‌های آنها در این مرحله اشتباهات داوری است چرا که تیم‌های ایرانی بارها در چنین مقاطعی از اشتباه داوری ضربه‌ خوردند و در بازی قبلی پاختاکور هم که برابر استقلال برگزار شد تصمیمات اشتباه داور مسابقه تاثیر زیادی در حذف دیگر نماینده ایران داشت.

حالا با توجه به اینکه مشخص شد ادهم المخادمه، داور اردنی قضاوت این دیدار را بر عهده دارد بررسی رزومه او نشان می‌دهد که جای نگرانی وجود دارد یا نه.

داور 34 ساله اردنی، متولد سال 1986 است که از سال 2013 توانسته در لیست بین المللی فیفا قرار بگیرد. در لیگ قهرمانان 2020، قضاوت 3 بازی به داور اردنی سپرده شده است:

استقلال 3-0 الاهلی عربستان، مرحله گروهی

پاختاکور 2-0 الاهلی امارات، مرحله گروهی

التعاون 2-0 الدحیل، مرحله گروهی

تمام بازی هایی که این داور در لیگ قهرمانان 2020 قضاوت کرده، مربوط به مرحله گروهی است و این داور برای پاختاکور یک بار در این تورنومنت سوت زده است که با پیروزی ازبک ها مقابل الاهلی همراه بود.

AEbKUa2vXlN0

اخراج زودهنگام به خاطر اشتباه فاحش

15 دی ماه 1397 ادهم المخادمه قضاوت بازی افتتاحیه جام ملت های آسیا 2019 را که بین دو تیم امارات و بحرین برگزار شد را بر عهده داشت اما اشتباهاتش در این دیدار باعث شد تا قضاوت دیگری در این تورنومنت به این داور اردنی سپرده نشود و از این تورنومنت اخراج شود.

بحرین با گل دقیقه 78 الرمیحی از میزبان پیش بود اما ناگهان در دقیقه 88 محمد ادهم مخادمه، داور اردنی در شرایطی که ارسال اماراتی ها از روی ضربه کرنر توسط مدافع بحرین دفع شد، یک پنالتی عجیب و غریب برای امارات اعلام کرد. بحرین با 4 امتیاز به دلیل تفاضل گل کمتر در رتبه سوم گروه قرار گرفت، می توانست در صورت قضاوت درست داور، صدرنشین شود.

معمولا رسم است که داوران تا یک شانزدهم نهایی رقابت ها به خانه باز نمی گردند ولی ادهم اولین داوری بود که قبل از بازی های یک شانزدهم جام ملت های آسیا به خانه بازگردانده شد.

 

حذف پرسپولیس با گل آفساید

wx4F7dyXKzvd

14 اسفند ماه 1397 ادهم اردنی قضات بازی پرسپولیس و پاختاکور را بر عهده گرفت. در دقیقه 4 بازی، ارسال بازیکنان پاختاکور از سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس با ضربه سر دراگان چران در همراه شد، بازیکن پاختاکور با هل دادن محمد نادری این ضربه را به تیرک دروازه سرخ‌ها زد و در برگشت مارات بیکمائف که در شرایط آفساید قرار داشت، دروازه بدون دروازه‌بان پرسپولیس را باز کرد. این بازی با نتیجه 1-1 مساوی به پایان رسید.

پرسپولیس در پایان رقابت ها با 7 امتیاز در رتبه چهارم قرار گرفت و این در حالی بود که اگر این گل آفساید پاختاکور مردود اعلام می شد، پرسپولیس این دیدار را با نتیجه 1.0 می برد، با 9 امتیاز بالاتر از الاهلی در رتبه دوم به مرحله بعد صعود می کرد.

با این تفاسیر باید منتظر ماند و دید این داور اردنی چه قضاوتی در دیدار فردای نماینده ایران مقابل پاختاکور خواهد داشت.

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا پاختاکور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر