کد خبر: 974967 A

هرگز استعفا نمی‌دهم

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران در پایان سکوت بلندمدتش امشب از ماجرای عدم بازگشت آندره آ استراماچونی تا نقل و انتقالات تابستانی صحبت‌های جالبی را برزبان آورد که در دل آن نکات زیادی وجود داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال تهران طی یک ماه گذشته در کانون توجه قرار داشته چرا که به عنوان مدیرعامل از سوی هیات مدیره باشگاه اختیار تام جهت مذاکره با آندره آ استراماچونی را در دست گرفته بود. او با شکستن سکوت طولانی مدتش درباره عدم بازگشت استراماچونی، روند پرداخت بدهی‌ها، شکایت شفر و خارجی‌ها، نقل و انتقالات تابستانی و تمام حواشی اخیر صحبت کرد که نکات حساس آن را در زیر می‌خوانید:

پیشنهاد به استراماچونی

 پیشنهاد استقلال به استراماچونی 700 هزار یورو پیش پرداخت و 1 میلیون یورو برای حقوق سالانه بود. طلب استراماچونی از فصل گذشته 520 هزار یورو بوده و استقلال پیشنهاد 700 هزار یورویی به او داد. این سرمربی 700 هزار یورو طبق قرارداد قبلی باید حقوق سالانه دریافت می‌کرد که بر این اساس سعادتمند به او حقوق یک میلیون یورویی را پیشنهاد داد.

سعادتمند اعلام کرد به این علت این پیشنهاد را داده که با رای فیفا باید 2 میلیون یورو به این سرمربی پرداخت می‌شد ولی اگر روی نیمکت استقلال حضور می‌یافت 1.7 میلیون یورو دریافت می‌کرد. بعد از این پیشنهاد فدریکو پاستورلو به باشگاه نامه زده که در آن قید شد 900 هزار یورو برای بسته شدن پرونده شکایت در فیفا و 1.5 میلیون یورو برای فصل جدید می‌خواهند که روی هم رفته 2.4 میلیون یورو می‌شد و سعادتمند هم در پاسخ به این نامه اعلام کرد که باشگاه تهرانی توان پرداخت چنین رقمی را ندارد.

سعادتمند که برای بازگشت استراماچونی تلاش می‌کرده اعلام کرد در جواب پاستورلو گفته  800 هزار یورو پیش پرداخت می‌دهد و حقوق سالانه هم 1.2 میلیون یورو در نظر گرفته است که استراماچونی همین پیشنهاد را هم قبول نکرد و حاضر به بازگشت نشد.

*** نکته جالب اینجاست که سعادتمند اعلام کرد استراماچونی آفر رسمی را نپذیرفته است در حالیکه این سرمربی در ماه گذشته اعلام کرده بود باشگاه تهرانی هیچگونه پیشنهادی برای او ارسال نکرده است!!! سعادتمند برای تایید گفته‌هایش مدارکی را در اختیار داشت که در آن ایمیل‌های باشگاه به این سرمربی و مدیربرنامه‌اش موجود بود!

شروط استراماچونی چه بود؟

یک : 900 هزار یورو پیش پرداخت، 1.5 میلیون یورو حقوق سالانه

دو : از بین 7 بازیکنی که قراردادشان به پایان می‌رسید حتما 4 بازیکن باید ماندنی می‌شدند؛ سعادتمند درخواست کرد تا اسامی این بازیکنان را اعلام کرد ولی استراماچونی گفته اسامی را زمانی می‌گوید که باشگاه بند یک را پذیرفته باشد!

ریز هزینه‌های پرداخت شده باشگاه:

هتل در داخل: 400 میلیون تومان، پروازهای چارتر باشگاه: 2.5 میلیارد تومان،  پرداختی به گادوین منشا: 1.2 میلیارد تومان، وکیل پروپئیچ: 290 میلیون تومان، مارتین فورکل: 580 میلیون تومان، جیمز (وکیل): 1 میلیارد تومان، سوسانو(وکیل در کنفدراسیون فوتبال آسیا) : 522 میلیون تومان، بویان نایدنوف: 9.5 میلیارد تومان، پاداش به بازیکنان پس از شکست الاهلی: 1.1 میلیارد تومان، مطالبات هروویه میلیچ: 2.3 میلیارد تومان،  مطالبات شیخ دیاباته: 16 میلیارد تومان، رسیدگی به پرونده‌ها در فیفا: 290 میلیون تومان، مطالبات کادرفنی و بازیکنان فعلی: 18 میلیارد تومان، حقوق پرسنل باشگاه: 1.5 میلیارد تومان، رضایت نامه محمدحسین مرادمند از شهرخودرو: 1.5 میلیارد تومان، طلب‌های گذشته: 2.5 میلیارد تومان.

مدیرعامل باشگاه استقلال که به کنایه اعلام کرد برای پرداخت این ارقام نه سیدمجید حسینی را فروخته و نه اللهیار صیادمنش را، در مجموع مشخص کرد او و همکارانش برای پرداخت بدهی‌ها طی پنج ماه و نیم گذشته مجموعا 62 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه کرده‌اند.

شفر، بویان، بودوروف و ...

سعادتمند اعلام کرد این باشگاه باید رقم 26 میلیارد تومان را بتواند جمع آوری کرده و پرداخت کند تا محرومیت پنجره نقل و انتقالات این باشگاه برطرف شود. در حال حاضر به ترتیب باید 17 میلیاردتومان به شفر،4 میلیارد به بودوروف و 4.3 میلیارد هم به پاختاکور پرداخت شود تا این مشکل حل و فصل شود. او همینطور اعلام کرد شکایاتی که در راه باشگاه هستند؛ جپارف 2.7 میلیارد تومان، میگوئل کولی 1 میلیارد و  لئوناردو پادوانی  2.9 میلیارد از این باشگاه طلبکار هستند.

افشاگری عجیب: قلیان در اردو!

مدیرعامل باشگاه استقلال که سعی کرد تمامی موارد این باشگاه طی ماه گذشته را شفاف و بدون سانسور بیان کند اعلام کرد در اردوی این تیم با اتفاق عجیبی رو به رو شده است. سعادتمند گفت: در اردوی قطر موارد عجیبی دیدم، بعضی بازیکنان تا 4 صبح بیدار بودند و بعضی تا یک ظهر صبحانه نخورده بودند! او همینطور در ادامه صحبت‌هایش به بی انضباطی بزرگ در این تیم پرده برداشت وفاش کرد که یکی از بازیکنان تیم در سفر به دوحه به همراه خود قلیان برده است!

انتخاب سرمربی

پس از عدم بازگشت آندره آ استراماچونی به تهران هنوز تکلیف انتخاب سرمربی آینده این تیم نامشخص است. سعادتمند در این باره گفت: درباره سرمربی نظراتم را به هیات مدیره اعلام کردم و منتظر جواب هستم. از شما(هواداران) اجازه می‌خواهم این یکی دو روز هم صبر کنید تا سرمربی معرفی شود.

علی کریمی و روزبه چشمی

علی کریمی و روزبه چشمی دو بازیکن از استقلال هستند که به همراه این تیم از دوحه به تهران سفر نکردند و وضعیت نامشخصی برای ادامه همکاری با این باشگاه دارند. سعادتمند در این خصوص هم گفت: "بازیکنانی که پیشنهاد خارجی خوب دارند و دوست دارند پیشرفت کنند، مانع‌شان نخواهیم شد." او همینطور اعلام کرد که در نظر دارد پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالات استقلال و رفع محرومیت با پرداخت مطالبات بدهکاران دو، سه بازیکن سرشناس جذب می‌کند.

دیاباته و قایدی

سعادتمند توضیح داد مطالبات دیاباته به صورت منظم پرداخت می‌شود و به هواداران اطمینان داد این بازیکن حتما برای فصل آینده در استقلال ماندنی خواهد بود. او درباره مهدی قایدی هم اعلام کرد این بازیکن را نمی‌فروشد مگر به رقم و قراردادی که برای فوتبال ایران به صرفه باشد!

استعفا؟ هرگز

مدیرعامل باشگاه که از سکوتش در واکنش به اتفاقات اخیر ابراز پشیمانی داشت رو به دوربین باشگاه  از هواداران معذرت خواهی کرد و به شایعه استعفایش هم واکنش نشان داد. سعادتمند درخصوص شایعه استعفایش گفت: من اهل استعفا نیستم و با انگیزه بیشتر ادامه می‌دهم.

قلیان لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران نقل و انتقالات احمد سعادتمند وینفرد شفر بویان نایدنوف آندره آ استراماچونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر