کد خبر: 974572 A

واجب‌ترین دغدغه

باشگاه استقلال تهران برای ثبت قرارداد خریدهای تابستانی خود به پرداخت مطالبات سرمربی گذشته این تیم نیازمند است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، استقلال در دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر پاختاکور شکست خورد و شب گذشته دوحه را به مقصد ایران ترک کرد. استقلال پس از تجربه کوتاه مدت همکاری با مجید نامجومطلق به عنوان سرمربی موقت حال چالش بزرگی پیش رو دارد.

یکی از دلایل اصلی که استقلال تهران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نتوانست نتیجه مناسب را به دست بیاورد خستگی بازیکنانی بود که فصل دشواری را پشت‌سر گذاشتند و نتوانستند همبازی شدن با خریدهای تابستانی بهره ببرند. استقلال در حالی نتوانست برخلاف پرسپولیس از خریدهای جدیدش در پنجره نقل و انتقالات استفاده کند که به دلیل بدهی به وینفرد شفر آنها نمی‌توانند قرارداد جدیدی ثبت کنند.

با افزایش نرخ دلار امروز باشگاه استقلال برای باز شدن پنجره خود باید حدود 16 میلیارد تومان را به شفر پرداخت کند. باشگاه استقلال از اسپانسرهای خود درخواست کرده تا زودتر پولی را به این باشگاه پرداخت کنند تا پنجره نقل و انتقالات آنها باز شود. قرار بود این رقم در ماه گذشته پرداخت شود که با به تعویق افتادن آن باشگاه تهرانی 25000 فرانک سوئیس هم جریمه شد.

مدیران استقلال امیدوار بودند با پرداخت مطالبات بویان نایدونف، پنجره نقل‌و‌انتقالات این باشگاه را باز کنند، اما فیفا طی دو نامه به فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال تأکید کرده است که پنجره نقل‌وانتقالات آبی‌پوشان به دلیل بدهی به شفر بسته خواهد بود. این اتفاق در حالی افتاده که قرار بود طبق گفته مدیران استقلال پول شفر از منابع دیگری پرداخت شود که این اتفاق هنوز نیفتاده است.

نکته دیگر این است که اگر استقلالی‌ها پرونده را به CAS می‌بردند، روند رسیدگی به آن چند ماهی طول می‌کشید و پنجره نقل‌وانتقالات‌شان بسته نمی‌شد، اما با توجه به اینکه باشگاه در بیشتر پرونده‌ها شکست خورده است، مسئولان استقلال ظاهراً تصمیم گرفتند که پولی بابت دادرسی هزینه نکنند. در روزهای آینده باید منتظر ماند که آیا مدیران استقلال توانایی پرداخت طلب 600 هزار دلاری شفر را دارند یا خیر.

وینفرد شفر اعلام کرده "بعد از اینکه مطالبات من پرداخت شد و بعد از اینکه پرونده ام در فیفا بسته شد، آماده کمک به استقلال هستم. من هیچ صحبتی در مورد فصل آینده انجام ندادم و امیدوارم کسی از صحبت‌هایم سوء تعبیر نکند." سرمربی آلمانی منتظر است که مطالباتش پرداخت شود و در صورتیکه آنها بتوانند با او تسویه حساب کنند آن زمان اجازه ثبت قرارداد خریدهای جدید تابستانی خود را خواهند داشت.

نقل و انتقالات فوتبال ایران تا تاریخ 28 آبان ادامه دارد و ثبت قرارداد رسمی خریدهای جدید استقلال منوط به پرداخت بدهی وینفرد شفر است و اگر از این زمان هم غاقل شوند و نتوانند با این سرمربی تسویه حساب کنند آن زمان کسر امتیاز و حتی حذف از فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا در انتظار آبی پوشان خواهد بود.

لیگ قهرمانان آسیا استقلال تهران وینفرد شفر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر